Okładka książki - Lekcje miłości

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-7278-238-0
Dodał/a książkę: Autor X

Czternastolenia Prue i jej siostra Grace nie chodziły nigdy do szkoły - były uczone przez apodyktycznego i niezwykle ostrego ojca w domu przez całe swoje życie. Dobrze wiedzą, że różnią się od "normalnych" dziewczyn, ale ich próby dowiedzenia się, jak to jest być zwyczajną nastolatką kupującą np. zwyczajne ciuchy zamiast noszenia dziwnych wdzianek szytych przez mamę, spotykają się z wściekłością ich ojca. Jednak kiedy ojciec dostaje udaru mózgu i trafia do szpitala, nie mogąc poruszyć się lub powiedzieć choćby słowa, Prue nagle odkrywa, czym jest wolność. Matka dziewczyn, nie potrafiąc poradzić sobie z chorobą męża oraz uczeniem córek, wysyła je do pobliskiej szkoły i dziewczyny po raz pierwszy doświadczają szkolnego życia. Prue nigdy nie przypuszczałaby, że będzie jej tak ciężko wpasować się w szkolne środowisko. Jedyną osobą, z którą może porozmawiać jest mody, miły i przystojny nauczyciel plastyki, Rax.

Kup książkę Lekcje miłości

Opinie o książce - Lekcje miłości

Daje książce 5 bo jest po prostu urocza! Prue i Grace są dziewczynami z bardzo dziwnego domu, ale i tak je polubiłam. Książka na zimowy wieczór. Ciekawa i bardzo śmieszna.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, Wyzwanie - Media Rodzina,
Poznajcie czternastoletnią Prue i jej siostrę Grace. Dziewczynki nie mają przyjaciółek, są samotne, a to dlatego, że nie chodzą do szkoły. "Uczą" się w domu pod okiem ojca, który jest bardzo surowy, ma dziwne zasady, zabrania dziewczynkom dosłownie wszystkiego np. czytania pism młodzieżowych, kupowania nowych, modnych ubrań, oglądania telewizji. Gdy Prue w końcu zaczyna uczęszczać do szkoły poznaje nauczyciela plastyki i zaczyna się z nim zżywać. W szkol jest samotna, wyśmiewana i poniżana, a ten pan jest dla niej taki miły, a w dodatku przystojny. Prue zakochuje się w nim i robi wszystko, by z nim być. Aż do teraz ta autorka kojarzyła mi się z książką "Dziewczyny się zakochują". Była lekka i śmieszna, ale w sumie niczego nowego do mojego życia nie wniosła. Myślałam, że i w przypadku "Lekcjach miłości" tak będzie, ale bardzo się pomyliłam, ale zdecydowanie na plus. Książka ta na pewno jest idealna dla nastolatek, bo z pewnością może poruszać tematy ich problemów. Przecież zdarza się, zauroczenie w nauczycielu i wariowanie na jego punkcie. Jednak ja bardziej chciałam zwrócić Waszą uwagę na ojca dziewczynek. Ten temat jest świetny pod względem psychologicznym i na pewno dotyczy wielu nastolatek. W szczególności polecam nastolatkom, bo jest to waśnie książka dla nich, ale dorosłym też może się spodobać.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2015-04-18, Ocena: 4, Przeczytałam, Przeczytane w 2014 i wcześniej,
Na krawędzi
Jacqueline Wilson0
Okładka ksiązki - Na krawędzi

Od wspinaczki przez kajakarstwo do Wyścigu Szalonych Wiader - obóz sportowy "Wakacje w Krainie Przygody" gwarantuje swoim uczestnikom całe mnóstwo...

Dziecko ze śmietnika
Jacqueline Wilson0
Okładka ksiązki - Dziecko ze śmietnika

Aprysia-Kaprysia - bo ciągle płacze. Prima Aprilis, bo urodziła się pierwszego kwietnia. Śmietniczanka - no cóż, bo właśnie w śmietniku zaczęło się jej...

Dobry pies
Rafał Witek