Leksykon gier planszowych

Data wydania: 1997-02-04
Kategoria: Albumy
ISBN: 83-7129-448-4
Dodał/a książkę: Kamil Kartasiński

Ten pięknie ilustrowany leksykon przedstawia bogatą historię gier planszowych oraz zasady, jakie nimi rządzą. Jest to polskie wydanie niemieckiej książki "Das Spiele-Buch" z 1988 roku, która otrzymała tytuł najpiękniejszej książki RFN 1989 roku.

Kup książkę Leksykon gier planszowych

Opinie o książce - Leksykon gier planszowych

Avatar użytkownika - RyanKam
RyanKam
Przeczytane:2016-03-11, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Gry planszowe w erze gier komputerowych i konsolowych odchodzą niestety do lamusa. W chwili wydania tej książki - niemieckie wydanie miało miejsce w latach 80 XX wieku, rynek gier komputerowych nie był tak rozwinięty i rozbudowany jak dzisiaj. Również w 1997 roku, kiedy wydano wspomnianą pozycję w Polsce, gry komputerowe nie były jeszcze aż tak popularne. Leksykon gier po blisko 20 latach od polskiego wydania, można traktować teraz jako ciekawostkę, jako naprawdę historię, jeżeli nie prehistorie! Album składa się z kilku rozdziałów, w którym są omówione najważniejsze "kanony" gier planszowych, z których na przestrzeni lat powstały inne. Album nie spełnia wyłącznie roli historycznej, zostają również podane zasady wielu gier oraz gadżetów, których należy użyć, aby zagrać samemu lub ze znajomymi. Cała książka jest niezwykle bogato ilustrowana. Zdjęcia gier planszowych pochodzą z różnych państw, ba kontynentów. Pytanie jest tylko jedne. Czy tą książką ktokolwiek się teraz zainteresuje? Mimo wszystko polecam wszystkim tym, którzy wychowali się na Monopoly, warcabach czy Scrablach :)