Lew To連toj

Data wydania: 2008
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Doda/a ksi捫k: Autor X

Ocena: 0 (0 g這s闚)

Powie軼i Lwa To連toja na sta貫 wesz造 do kanonu literatury 鈍iatowej i wywar造 ogromny wp造w na tw鏎czo嗆 wielu pisarzy. Na prze這mie XIX i XX wieku To連toj uwa瘸ny by w Rosji za niepodwa瘸lny autorytet moralny, za jego ksi捫ki cieszy造 si powodzeniem w Europie i Ameryce. Jak to mo磧iwe, 瞠 ten wybitny cz這wiek zmar podczas ucieczki z w豉snego domu, w kt鏎ym nie m鏬 znale潭 szcz窷cia? A wcze郾iej - jakie musia prze篡wa wewn皻rzne dylematy, by z arystokratycznego utracjusza zmieni si w skromnego nauczyciela wiejskich dzieci, z 穎軟ierza przedzierzgn望 si w mistyka, g這siciela zasady niesprzeciwiania si z逝 i nieustannego doskonalenia moralnego? By odrzuci wszelkie zdobycze cywilizacji jako dost瘼ne tylko nielicznym i g這si powr鏒 do natury? Co sprawi這, 瞠 ten g喚boko wierz帷y chrze軼ijanin zosta wykl皻y przez Cerkiew? Na kartach opowie軼i Wiktora Szk這wskiego o篡wiaj ludzie sprzed ponad wieku . To連toj, jego przodkowie, rodzina, przyjaciele, znajomi. Tw鏎czo嗆 i 篡cie wielkiego pisarza splataj si tu w sp鎩n ca這嗆, co pozwala lepiej zrozumie tego dziwnego, pe軟ego sprzeczno軼i cz這wieka. Cho autor przywi您uj wielk wag do szczeg馧闚, przedstawia dzieje genialnego tw鏎cy i my郵iciela tak, jakby zamierza stworzy frapuj帷 powie嗆, a nie biografi w pe軟i i sumiennie opart na faktach. T znakomit ksi捫k napisa這 po prostu 篡cie.Pozostaje pod wieloma wzgl璠ami najwa積iejszym prorokiem naszych czas闚.(...) Nie ma nikogo obdarzonego r闚nie przenikliwym umys貫m i si陰 moraln.Albert Einstein

Kup ksi捫k Lew To連toj

Opinie o ksi捫ce - Lew To連toj