Ludzie stamtąd

Wydawnictwo: Czytelnik
Data wydania: 2015-02-19
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-07-03351-8
Liczba stron: 204
Dodał/a książkę: eluflonek

Ocena: 0 (0 głosów)

„Ludzie stamtąd” – to autentyczni ludzie wsi polskiej początku wieku, z samego dna ówczesnego życia polskiego. To służba dworska i bandosi, dziarscy parobcy i dziewki, biedota i wiejskie dziady. (...)

Co Dąbrowską w kondycji tych „ostatnich ludzi”, nieprzynależnych donikąd, żyjących w warunkach surowych, niemal idealnie naturalnych, uderza najmocniej? Niedola, cierpienie, tragizm – i szczęście. (...) Siła krzewiącego się tu życia i jego pochwała muszą być niezmierzone i bezwzględne, jeśli potrafią przezwyciężyć potęgę tutejszej nędzy. (...)

Maria Dąbrowska zmarła 19 maja 1965 roku. W pięćdziesięciolecie jej śmierci przypominamy jej arcydzieło, powstały w latach 1924–1925 cykl opowiadań Ludzie stamtąd.

Kup książkę Ludzie stamtąd

Opinie o książce - Ludzie stamtąd

Inne książki autora
Przygody człowieka myślącego
Maria Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Przygody człowieka myślącego

Druga, po ,,Nocach i dniach", epicka powieść tej wybitnej pisarki. Przedstawia panoramę życia na ziemiach polskich poprzez dzieje rodziny Tomyskich-Wochelskich...

Dzieci ojczyzny. Opowiadania historyczne dla młodzieży
Maria Dąbrowska0
Okładka ksiązki - Dzieci ojczyzny. Opowiadania historyczne dla młodzieży

Patrząc na krzyżyk naszego pradziada, matka musi opowiadać o starych, starych czasach. (...) A nam zdaje się, że tylko patrzeć, jak zejdzie znad łóżka...

Reklamy