Okładka książki - Mama w czterech ścianach

Mama w czterech ścianach

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-06-04
Dodał/a książkę: elibri

Szaleńczo zabawna, boleśnie szczerza, podnosząca na duchu książka o kobiecie odkrywającej blaski i cienie macierzyństwa.

Odkąd na świat przyszedł jej syn Zach, świeżo upieczona mama Joy McGuire chodzi w tych samych dresach. Kocha swoje dziecko, lecz nie może znieść nieobecnego ciałem i duchem, obsesyjnie poświęconego pracy męża oraz jego wiecznie wtrącającej się matki. Na pomoc własnej mamy, zajętej planowaniem czwartego ślubu, nie ma co liczyć. Joy jest kobietą na skraju załamania nerwowego, lecz wierzy, że odrobina snu i czekolady z powodzeniem rozwiąże jej problemy... do chwili gdy w mieście zjawia się jej były chłopak. Ten sam, którego sekretnie kochała w dniu swojego ślubu.

Joy była kiedyś ponętną i pewną siebie singielką. Kim jest teraz? Kiedy usiłuje to ustalić, jej mąż niespodziewanie znika.

Samantha Wilde jest mamą trójki urwisów, profesjonalną instruktorką jogi, byłą pastorką, a prywatnie córką znanej i lubianej pisarki Nancy Thayer. Jej debiutancka powieść powstała podczas drzemek świeżo narodzonego synka.

Kup książkę Mama w czterech ścianach

Opinie o książce - Mama w czterech ścianach

"Mama w czterech ścianach" czy tylko dla mam? Zdecydowanie nie! Przyszły tata , tata lub ktoś kto planuje mieć dzieci powinnien sięgnąć do tej niezwykle zabawnej książki Samanthy Wilde.  Joy zostaje zaskoczona przez macierzyństwo i wiecznie chodzi w ym samym dresie! Opisuje rzeczowo i bezpośrednio elementy związane z posiadaniem dziecka i momenty ,gdy to dziecko musi przyjść na świat.  Czekolada,sen,spotkanie z przyjaciółmi ,to wszystko ma uchronić Joy od popadnięcia w rutyne.Czy tędy droga?  Ponętna i pewna siebie singielka poszła w zapomnienie wraz z chwilą urodzenia Zacha. Kim teraz jest Joy? Czy mąż pozwoli jej znaleźć swoje nowe ja?  Lekka i przyjemna na poprawę humoru.  Jako mama - polecam!  ...
Avatar użytkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2013-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam,
Wiedziesz w miarę uporządkowane życie, masz ustalone priorytety i cele, do których dążysz, spełniasz się zawodowo, realizujesz pasje. Jesteś pewną siebie osobą, elegancką, zadbaną, tryskasz energią. Ze swoim partnerem tworzysz szczęśliwy związek, zakładasz rodzinę i nagle trach… pojawia się na świecie dziecko. Całe twoje życie w jednym momencie wywraca się do góry nogami, teraz liczy się tylko krzyczące maleństwo, zaspokajanie jego potrzeb kosztem własnych. I wkrótce zdajesz sobie sprawę, że tak naprawdę twój poprzedni świat już nie istnieje, zamiast niego panuje chaos, niekiedy z elementami paniki, zwykle z momentami rozgoryczenia i bezsilności, zwłaszcza, jeśli okazuje się, że w tych nowych realiach musisz radzić sobie sama. Podczas chwil załamania usiądź wygodnie w fotelu, weź do ręki najnowszą powieść Samanthy Wilde i dowiedz się, jak to przetrwać. „Mama w czterech ścianach” to zapis doświadczeń macierzyńskich Joy McGuire, jej radości i stanów  depresyjnych, walki o odzyskanie dawnej siebie, o poprawę relacji rodzinnych, a także o ustalenie kim właściwie jest i co w życiu jest najważniejsze.Gdy na świcie pojawia się Zach, Joy bez wahania podejmuje się nowego wyzwania – macierzyństwa. Jednak szybko okazuje się, że jej poukładany świat przestał istnieć, nie da się wcisnąć dziecka w grafik. Na domiar złego, jej mąż, Drew, wpadł w szalony wir pracy ...
Avatar użytkownika - papetka
papetka
Przeczytane:2013-09-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2013 roku,
W moje ręce trafiła książka lekka, łatwa i przyjemna. Samantha Wilde opisuje w niej uroki macierzyństwa. Ponieważ sama jestem podwójną mamą postanowiłam ją przeczytać i odnaleźć w niej siebie. Szczerze powiedziawszy... nie udało mi się to. Główna bohaterka, Joy McGuire, została szczęśliwą matką planowanego i oczekiwanego dziecka Zacha. Jednak splot wydarzeń, które można nazwać "samo życie", spowodowały, że ciężko było jej się odnaleźć w nowej roli. Zbędne kilogramy, rozstępy, brak męża przy porodzie, matka, która postanowiła wyjść za mąż po raz czwarty, wszechwiedząca teściowa, odnowiona znajomość z byłym chłopakiem, depresja poporodowa, nie ułatwiały jej codziennego życia. Jej mąż Drew również nie potrafił sobie poradzić z przyjściem na świat nowego członka rodziny. I o ile, jako dyrektor elitarnej szkoły dla chłopców, świetnie radził sobie z wychowankami,o tyle nie umiał postępować z własnym synem. Czy Joy i Drew poradzili sobie z kryzysem małżeńskim? O tym przeczytacie w książce "Mama w czterech ścianach". Niewątpliwie Samantha Wilde napisała książkę, która pokazuje, że macierzyństwo, to nie tylko przyjemne chwile, ale i ciężka praca. Z Joy może utożsamić się wiele młodych matek. Niejednokrotnie same muszą zmagać się z blaskami i cieniami macierzyństwa. Mnie osobiście, ominęła depresja poporodowa i narodziny dzieci wspominam inaczej. Z tego powodu, książka ta trochę mnie rozczarowała. Mimo wszystko, polecam!
Avatar użytkownika - PannaPinko
PannaPinko
Przeczytane:2013-07-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w roku 2013,
Książka zabawna, ciekawa, dobrze napisana ;) czas z nią nie jest czasem zmarnowanym ! Pani Wilde przedstawia bardzo ciekawe podejście do macierzyństwa, małżeństwa po porodzie i... mężczyzn, którzy zaczynają interesować Joy.
Drogowskazy
Wiktor Osiatyński