Mamusiu dlaczego?

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2011-02-18
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę: Julieta5

Przez większość czasu sądziłem, że mam najcudowniejszą mamę na świecie. Ale czasami coś się z nią działo i wtedy się zmieniała… Chwytająca za serce opowieść o przemocy, znęcaniu się, zdradzie i przebaczeniu.

Autobiograficzna opowieść o traumatycznym dzieciństwie Davida Thomasa – miał wspaniałą kochającą matkę, idealną, gdy była trzeźwa. Gdy się napiła, traciła kontakt z rzeczywistością i katowała swoje dziecko. Stawała się bardzo agresywna. A potem nic nie pamiętała.

Kup książkę Mamusiu dlaczego?

David Thomas urodził się w małym, angielskim miasteczku Halifax. Gdy miał pięć lat, zaczął się jego koszmar. Jego matka miała problem z alkoholem. Gdy się upiła, przychodziła do syna, by się z nim "bawić". Na czym ta zabawa polegała, chyba nietrudno się domyślić. Początkowo David nie wiedział, że to jest złe. Kochał swoją matkę, chciał być grzeczny i mimo, że "zabawa" mu się nie podobała, robił to, co mu kazała. Gdy matka pozostawała trzeźwa, była dobra, opiekuńcza. Jednak po alkoholu zamieniała się w Mroczą Mamusię, która stawała się zła i okrutna. David dorastał i powoli zaczynał rozumieć, że to, czego oczkuje od niego mama, jest złe, nienormalne. Tylko jak się jej sprzeciwiać? A czym chłopak był starszy, tym matka chciała więcej.  Zazwyczaj gdy słyszymy słowo "pedofil", przed naszymi oczami pojawia się mężczyzna; ojciec, mąż, sąsiad, nauczyciel itd. Niestety, do tego grona coraz częściej dołączają również kobiety. Nie tylko mężczyźni wykorzystują dzieci seksualnie. Może wynika to z braku męża, kochanka? A może to alkohol popycha człowieka do czegoś takiego? Może nawet matka Davida nie była świadoma tego, co mu robi, może gdy wytrzeźwiała, nawet o tym nie pamiętała. Oprócz wykorzystywania seksualnego książka dotyka problemu alkoholizmu. Razem z Davidem patrzymy, jak stacza się jego matka, cieszymy się, gdy jest trzeźwa i dobra, chcemy jej pomóc, ale możemy tylko się przyglądać ...

Opinie o książce - Mamusiu dlaczego?

Książki pisane na faktach zawsze mnie intrygują. Może warto zobaczyć również tę?
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek 2013, Mam,
Mamusiu, dlaczego? Powiedz mi, dlaczego. Czemu robiłaś mi te straszne rzeczy? (cytat z książki )Te pytania zadaje autor ,w swojej książce opisującej życie ,z matką alkoholiczką.Życie naznaczone cierpieniem fizycznym i psychicznym.Komuś kto nie przeżył piekła alkoholizmu w rodzinie,trudno sobie wyobrazić ,życie autora który od dzieciństwa doznawał takiej krzywdy.Koszmar Davida Thomasa,zaczął się gdy miał 5 lat,gdy pijana matka zaczęła go zmuszać do specyficznych zabaw. Bywały chwile,gdy była normalną Kochającą Mamusią,która upiekła ciasto,pochwaliła i starała się stworzyć namiastkę normalnej rodziny.Ale to były rzadkie chwile ,bo butelka alkoholu zmieniała Kochającą Mamusię w Mroczna Mamusię,która była przez lata źródłem-bólu ,strachu i przemocy,nie mówiąc już o cudownym dzieciństwie-którego autor w ogóle nie miał. Mogłabym dłużej opisywać fabułę tej książki-ale pozostawię czytelników w niepewności-bowiem do samego końca losy Davida są i straszne ale ,i budzące jednak nadzieję. Książka do swoista przestroga-przed tym,co alkohol potrafi zrobić z człowiekiem,jak można zmarnować życie swoje,i swojej rodziny.Jednak polecam ją też,miłośnikom takich historii.
Avatar użytkownika - preckowa
preckowa