Marszałek piłsudski i polacy w obronie europy cud nad wisłą 1920

?Nie ma Europy sprawiedliwej bez Polski niepodległej na jej mapie./.../ Polska jest stale oskarżana w innych państwach. Jest w tym wyraźna i niedwuznaczna chęć posiadania w środku Europy państwa, którego kosztem można byłoby załatwić wszystkie porachunki europejskie. Podziwu godne jest stałe zjawisko, że te projekty międzynarodowe znajdują tak chętne ucho, no i języki, nie gdzie indziej, jak w Polsce.Marzeniem Niemiec jest doprowadzenie do kooperacji z Rosją. Dojście do takiej kooperacji byłoby naszą zgubą. Do tego dopuścić nie można. Mimo ogromnych różnic w systemach i kulturze Niemiec i Rosji, trzeba stale pilnować tej sprawy. Na świecie powstawały już dziwniejsze sojusze. Jak przeciwdziałać? Gra będzie trudna, przy paraliżu woli i krótkowzroczności Zachodu".JÓZEF PIŁSUDSKI ?Pisma"

Informacje dodatkowe o Marszałek piłsudski i polacy w obronie europy cud nad wisłą 1920:

Wydawnictwo: brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-89913-91-7

Kup książkę Marszałek piłsudski i polacy w obronie europy cud nad wisłą 1920

Marszałek piłsudski i polacy w obronie europy cud nad wisłą 1920 - opinie o książce

Marszałek piłsudski i polacy
Szaniawski Józef0
Okładka ksiązki - Marszałek piłsudski i polacy

Ta wojna omal nie wstrząsnęła losami całego cywilizowanego świata, a dzieło zwycięstwa naszego stworzyło podstawy dziejowe. (...) My wam wywalczyliśmy...