Mąż i żona

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2008
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-7414-524-4
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę: Madaleno

Ocena: 5 (3 głosów)

Naama pracuje w opiece społecznej. Opiekuje się porzuconymi matkami i dziećmi, nie dostrzegając rozkładu jej własnego, na pozór uporządkowanego życia rodzinnego. Bolesna prawda dociera do niej pewnego ranka, gdy jej mąż, dotychczas energiczny i pełen życia, traci władzę w nogach. To wydarzenie odsłania skrywane dotąd resentymenty, zazdrość i wzajemne pretensje. Naama, która ze wszystkich sił starała się nie dopuścić do rozpadu małżeństwa, zapominając o jego prawdziwych fundamentach, musi teraz zmierzyć się z konsekwencjami swych błędów. Szuka sposobu, aby ratować to, co jeszcze można ocalić. Powieść zachwycająca literackim kunsztem, liryczna, a zarazem odważna, rzuca wyzwanie wielu "prawdom psychologicznym" i obiegowym poglądom na małżeństwo.

Kup książkę Mąż i żona

Opinie o książce - Mąż i żona

Avatar użytkownika - Gosia2725
Gosia2725
Przeczytane:2013-06-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013, Mam,
"Mąż i żona" zmusza do zastanowienia nad sobą i swoim życiem z partnerem. Ukazuje że nic nie jest na zawsze i że nie możemy posiadać drugiego człowieka. Opowieść o trudnym życiu w małżeństwie. Ciężka,a zarazem bardzo interesująca.
Link do opinii
Avatar użytkownika - rena-56-56
rena-56-56
Przeczytane:2013-06-16, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Kolejny tom - znakomita !
Link do opinii
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-05-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Mocna proza, brutalnie prawdziwa i rzeczywista. Niemniej, a może właśnie dlatego wciągająca i porywająca. Podoba mi się styl tej pisarki, choć przyznam, że nie jest to prosta i optymistyczna lektura.
Link do opinii
Avatar użytkownika - elphaba
elphaba
Przeczytane:2011-10-24, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2008-09-10, Przeczytałem,
Inne książki autora
Co nam zostało
Zeruya Shalev0
Okładka ksiązki - Co nam zostało

Zeruya Shalev, jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek izraelskich, powraca w głośnej powieści, która znalazła się na szczycie list bestsellerów...

Ból. Audiobook
Zeruya Shalev0
Okładka ksiązki - Ból. Audiobook

Przypadkowe spotkanie z niewidzianym od lat Ejtanem, wielka młodzieńczą miłością Iris, na nowo otwiera nie do końca zagojone rany. Mimo żalu i gniewu,...

Reklamy