Metamorfozy Marilyn Monroe

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-11-09
Kategoria: Inne
ISBN: 9788324018574
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 5.5 (2 głosów)

Nieznane twarze Marilyn Monroe


Od nieśmiałej dziewczyny z fabryki samolotów do ikony popkultury i symbolu seksu.Norma Jeane miała wiele twarzy - wystarczał jej ułamek sekundy, żeby stać się kimś zupełnie innym. Tak stworzyła Marilyn Monroe, zapewniając sobie przepustkę do nieśmiertelności.Metamorfozy to fotograficzny zapis tych niezwykłych przemian, nietypowa biografia kobiety, której całe życie było filmem, serią zdjęć i obrazów.Metamorfozy. Marilyn Monroe to niezwykle mocne, międzynarodowe otwarcie obchodów przypadającej w 2012 roku 50. rocznicy śmierci Marilyn Monroe. Ta przepięknie wydana książka będzie idealnym prezentem w przystępnej cenie.

Kup książkę Metamorfozy Marilyn Monroe

Opinie o książce - Metamorfozy Marilyn Monroe

Avatar użytkownika - white_swan
white_swan
Przeczytane:2013-06-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2013,
"Metamorfozy Marilyn Monroe" to nie jest zwykła książka, lecz album przedstawiający 20 lat dorosłego życia ikony kina na fotografiach i dopasowanych do nich cytatach samej MM lub ludzi z jej otoczenia. Nadal jestem pod wrażeniem niektórych zdjęć - w żywych kolorach, z Marilyn jeszcze jako Normą Jeane lub tych późniejszych, gdzie już jako gwiazda Hollywood pokazywała prawdziwą twarz, tak inną od dobrze znanych półprzymkniętych oczu i zmysłowego uśmiechu. Jednak najbardziej poruszył mnie ostatni wywiad Marilyn, gdzie po jej wypowiedziach można było poznać, że to osoba niezwykle ambitna, wrażliwa, może nawet i zamknięta w sobie, lecz nie nieszczęśliwa - zupełnie odmienna od wizerunku naiwnej blondynki grającej role komediowe, jaki wykreował jej Hollywood. Co więcej mówić - ten album to po prostu pozycja obowiązkowa dla fanów MM.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Dorota_Dega
Dorota_Dega
Przeczytane:2013-01-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Byłam na zakupach i nie mogłam się powstrzymać gdy ją zobaczyłam! Pieniądze miałam przeznaczyć na coś innego, ale Marylin Monroe jest moją wielką słabością.. Czasem aż boję się wchodzić do księgarni, bo wiem że nie wrócę z pustymi rękami i kupię książki zamiast tego co planowałam, ale z drugiej strony czy może być coś cudowniejszego niż książka? Choć nie mam dużo pieniędzy, to na książki jakoś ich nie żałuję. Książki kupuję na wyprzedażach, dostaje w prezencie od znajomych i mojej dobrej znajomej, która jest dyrektorem biblioteki. Nie kupuję od razu nowości-czekam aż stanieją. Na tą książkę wydałam prawie 70 złotych, ale nie żałuję. A teraz do rzeczy: „Metamorfozy” to przepiękny fotoalbum, który z pewnością każdy fan Marilyn Monroe powinien mieć na swojej półce. Zawiera mnóstwo przepięknych zdjęć, oraz wypowiedzi ludzi którzy ją znali. Znajduje się w nim również ostatni wywiad, jaki udzieliła Marilyn. Książka doskonale wydana. Duży format, twarda i miła w dotyku oprawa, gruby błyszczący papier ze zdjęciami bardzo dobrej jakości. Polecam! :)
Link do opinii
Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Detektyw Bzik
Anna Paszkiewicz
Okładka książki - Detektyw Bzik
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy