Miłość jest jak toskański deser

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2014-06-12
ISBN: 978-83-241-5007-6
Dodał/a książkę: izabela81

Gotowanie potrafi rozjaśnić najbardziej ponury dzień Margherity. Nawet teraz, kiedy odeszła od męża, spakowała walizki i wróciła do Roccafitty. Tutaj, wśród toskańskich wzgórz ze wstęgą morza na horyzoncie, jej matka prowadziła kiedyś małą restaurację... Dziś na drzwiach wisi tabliczka „zamknięte”, ale Roccafitta to wciąż kawałek życia Margherity: ojciec, przyjaciele, wspomnienia z dzieciństwa. Jednak nawet w tym zakątku raju coś się zmieniło. Pojawił się przyjezdny z miasta. Plotkują o nim wszyscy, a zwłaszcza panie. Nicola Ravelli jest przystojny, bogaty, arogancki i… chce wykupić winnice miejscowych rolników. W swojej pięknej willi urządza wykwintne kolacje i poszukuje dobrej kucharki. Jego wybór pada na Margheritę...

Kup książkę Miłość jest jak toskański deser

Opinie o książce - Miłość jest jak toskański deser

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-06-11, Ocena: 4, Przeczytałem, WYZWANIE 52 KSIAZKI 2016,
Lekko, łatwo i przyjemnie- mamy historie miłosna z obowiązkowym happy endem. Lubię te słoneczne klimaty, takie wlaśnie ksiązki, które pozwalają mi naładować akumulatory. Dodatkowym atutem są opisy toskańskich przysmaków i włoskiego dolce vita. Aż niemożna doczekać się wakacji i kibicuję Marghericie, która musi wyleczyć sowje złamane przez męża serce.
Książka z rodzaju "tych smakowitych", ciepła, nasycona zapachem ziół i przypraw, słodko-gorzka z wyważoną odrobiną pikanterii (relacje międzyludzkie). Powodująca, że gdy się już rozsmakowało w jej treści, to nie ma się ochoty przestać, a jednocześnie żal, że koniec niedługo nastąpi.
Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014,
Margherita nie zostaje przyjęta do pracy jako sprzedawca, bo zapytała, czy produkty, które będzie oferować klientom nie są szkodliwe. Zaraz po tym okazuje się, że została jej wypowiedziana umowa najmu a mąż zdradza ją ze swoją nauczycielką angielskiego. Te wydarzenia uświadamiają jej, że nie chce żyć tak jak dotychczas. Pakuje się, zabiera czworo swoich zwierząt: dwa koty, psa i gadającego ptaka i wraca do rodzinnego miasteczka. Tam powoli odnajduje spokój ducha i zaczyna realizować się zawodowo dzięki swojej ogromnej pasji - gotowaniu. Co z kolei doprowadza do zawarcia nowej, nietypowej i niełatwej znajomości. "Miłość jest jak toskański deser" czyta się z dużą przyjemnością, jest lekka a sielski klimat włoskiej prowincji sprawia, że lektura staje się prawdziwym relaksem. Jest w niej dużo ciepła, humoru i pasji. A ponadto można też znaleźć przepisy na toskańskie smakołyki.
Avatar użytkownika - Iwona067
Iwona067
Przeczytane:2014-09-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 ksiązki 2014,
Kolejna książka z serii kulinarno-literackich. Margherita po ucieczce od despotycznego męża powraca w rodzinne strony. Tu w małym toskańskim miasteczku Roccafitta jej nieżyjąca matka prowadziła małą restaurację. Tu mieszka ukochany ojciec, czeka na nią przyjaciel z dzieciństwa, który ciągle ma nadzieję na coś więcej niz przyjaźń. Tu Margherita odnajduje spokój i oddaje się swojej ulubionej rozrywce - gotowaniu. Z mistrzowską precyzją potrafi dobrać menu do charakteru biesiady i sytuacji. Przecież uczyła ją trudnej sztuki kulinarnej ukochana mama... Jednak na drodze naszej bohaterki staje zimna i wyrachowana para - Mister Mrożonka i Miss Cytrynowe Lody. Czy Margherita stopi zamarznięte dusze pary biznesmenów? Czy zrealizuje marzenie swojego życia? Książka z serii wakacyjnych lektur. Czyta się ją lekko i przyjemnie, niczym nie zaskakuje. Doskonała również na jesienne melancholijne wieczory. Pozwala nie tracić nadziei, że można zmienić życie biorąc los w swoje ręce. Jak wiele innych podobnych lektur zawiera przepisy wspomniane w tekście. Przepisy, które warto wypróbować zamykając w jesiennej kuchni smaki toskańskiego lata.
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2014-07-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, Przeczytane,