Miłość medycyna i cuda

Data wydania: 2011-01-01
Kategoria: Popularnonaukowe
ISBN: 978-83-7191-040-1
Dodał/a książkę: Jula567

Zdolność kochania samych siebie wraz ze zdolnością kochania życia, pełne zaakcentowanie faktu, iż nie trwa ono wiecznie, umożliwia nam poprawienie jego jakości. Moim zadaniem jako chirurga jest przedłużenie ludziom czasu, w którym mogą się leczyć sami. Staram się im pomóc wyzdrowieć, a jednocześnie zrozumieć dlaczego zachorowali. Wtedy mogą przystąpić do prawdziwego leczenia, a nie tylko do zwalczania konkretnej choroby. Książka ta jest przewodnikiem mówiącym, jak osiągnąć taką przemianę, jak również świadectwem tego, czego nauczyłem się od moich pacjentów. Z niezwykłym trudem wypracowali sobie właściwe podejście do życia, zatem ich przykład może każdemu czytelnikowi pomóc skutecznie walczyć o własne zdrowie. Ja spróbuję w tym pośredniczyć. Chcę podkreślić, że moja książka to nie tylko poradnik odpowiadający na pytania co robić; takich jest mnóstwo. Jest raczej przewodnikiem, który umożliwia wy-bór najlepszej własnej metody i takie podporządkowanie jej swojej woli, by zgodnie z nią postępować. Mam na-dzieję wyjść poza racjonalizm moich czytelników, bowiem cuda nie wywodzą się z zimnego intelektu. Wywodzą się z autentycznego "ja" każdego człowieka i jego postępowania wedle tego, co uważa za swoją właściwą życiową drogę. Jeśli cierpisz na jakąś chorobę zagrażającą życiu, zmiana, o jakiej mówię, może ci uratować to życie albo przedłużyć je ponad wszelkie lekarskie prognozy lub co najmniej pomoże wykorzystać czas, jaki ci pozostał w stopniu znacznie przekraczającym twoje oczekiwania. Jeśli cierpisz na jakieś drobne dolegliwości albo nie jesteś chory, tylko nie cieszy cię życie - zasady, jakich nauczyłem się od wyjątkowych pacjentów, przyniosą ci radość i w przyszłości pomogą uniknąć choroby.

Kup książkę Miłość medycyna i cuda

Opinie o książce - Miłość medycyna i cuda

Avatar użytkownika - Jula567
Jula567
Ocena: 5, Przeczytałam,
Nietypowo zwrócę się tutaj z prośbą, że jeżeli ktoś to przeczyta i ma w rodzinie lekarza, lub jakiegoś znajomego, który wykonuje ten zawód to polećcie mu tą książkę! Osobiście uważam, że każdy doktor powinien ją przeczytać i zastosować opisane/podane tutaj rady. Wtedy 'stosunek' lekarz-pacjent byłby o wiele lepszy! A idąc na kolejną wizytę nie czynilibyśmy tego z przymus. I co najważniejsze, sposoby leczenia byłyby skuteczniejsze! ;) No i już ostatnia, bardzo ważna kwestia, grupy CnRWP powinny istnieć również w naszych otoczeniach!