Miłosierdzie to imię Boga

Data wydania: 2016-01-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-240-4107-7
Dodał/a książkę: czytam

"Kościół nie jest na świecie po to, by potępiać, lecz by umożliwić spotkanie z tą przenikającą do głębi miłością, jaką jest Boże Miłosierdzie. Aby mogło się to zdarzyć, trzeba wyjść. Wyjść z kościołów i parafii, wyjść i pójść szukać ludzi tam, gdzie żyją, gdzie cierpią, gdzie mają nadzieję. "
Franciscus

Papież Franciszek w prostych i bezpośrednich słowach zwraca się do każdego człowieka, budując z nim osobisty, braterski dialog. Na każdej stronie tej książki wyczuwalne jest jego pragnienie dotarcia do wszystkich tych osób – w Kościele i poza nim – które szukają sensu życia, uleczenia ran. W pierwszej kolejności do niespokojnych i cierpiących, do tych, którzy proszą o przyjęcie, a nie o odrzucenie: do biednych i wykluczonych, do więźniów i prostytutek, lecz również do zdezorientowanych i dalekich od wiary, do homoseksualistów i osób rozwiedzionych.

W rozmowie z watykanistą Andreą Torniellim Franciszek wyjaśnia – poprzez wspomnienia młodości i poruszające historie ze swojego doświadczenia duszpasterskiego – powody ogłoszenia Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia, którego tak pragnął.

Nie ignorując kwestii etycznych i teologicznych, przypomina, że Kościół nie może przed nikim zamykać drzwi.

Tym chrześcijanom zaś, którzy uważają, że należą do „sprawiedliwych”, przypomina: „Również papież jest człowiekiem, który potrzebuje miłosierdzia Bożego”.

Kup książkę Miłosierdzie to imię Boga

Opinie o książce - Miłosierdzie to imię Boga

Avatar użytkownika - bemeraude
bemeraude
Przeczytane:2016-02-15, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2016 , Mam,
Dla każdego, kto chce czynić więcej, niż tylko bierne współczucie.
Avatar użytkownika - be_ha
be_ha
Przeczytane:2016-03-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2016 roku,
Krótka książeczka do przeczytania w jedno popołudnie, jednak nie liczy się jej objętość a treść. Zawiera rozmowę z Ojcem Świętym Franciszkiem na temat miłosierdzia, spowiedzi, wiary oraz list papieża z okazji ogłoszenia Roku Miłosierdzia. Bardzo wartościowa publikacja, bogata w prywatne doświadczenia papieża z posługi kapłańskiej. Papież uczy, że należy szanować godność każdego człowieka, jednakowo traktować bogatego i biednego, nie rozliczać nikogo. Zawiera też ważne wskazówki dla spowiedników, by pamiętali o swoich grzechach i byli łagodni w osądach grzechów innych.
Avatar użytkownika - AgnieszkaG
Przeczytane:2016-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Walka duchowa
Jorge Mario Bergoglio0
Okładka ksiązki - Walka duchowa

Cenne wskazówki dla życia duchowego o. Jorge Maria Bergoglio, powstałe w czasie, kiedy obecny papież pełnił funkcję ojca duchownego i spowiednika w domu...

Wymagania i pasja. O wychowaniu chrześcijańskim
Jorge Mario Bergoglio0
Okładka ksiązki - Wymagania i pasja. O wychowaniu chrześcijańskim

Każdy z nas jest lub będzie chrześcijańskim wychowawcą: są nimi rodzice, nauczyciele, członkowie wspólnot chrześcijańskich oraz wszyscy, którzy przyczyniają...