Mindfulness dla początkujących

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2013-10-09
Dodał/a książkę: elibri

Dążymy do osiągnięcia życiowej pełni, ale nie zdajemy sobie sprawy, że - mówi Kabat-Zinn - pełnia jest już w nas.

Praktyka mindfulness nie oznacza możliwości osiągnięcia poczucia płytkiego zadowolenia, ale dotarcia do pogłębionej harmonii, która przeniknie całą naszą egzystencję.

Dzięki Mindfulness dla początkujących możesz nauczyć się w jaki sposób przekształcić swoje myślenie, uczucia, sposób pracy oraz relacje z osobami, które kochasz, aby pozostawać w zgodzie i równowadze ze swoim prawdziwym ,,ja".

Kup książkę Mindfulness dla początkujących

Opinie o książce - Mindfulness dla początkujących

Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2014-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Życie jest trudną lekcją. Każdy musi je przeżyć po swojemu i na własnych zasadach. Tak naprawdę tylko dzięki swoim umiejętnościom przystosowania się do warunków panujących na poszczególnych etapach życia.  Tak jesteśmy pochłonięci szybkim tempem życia oraz pogonią za "króliczkiem", że niedostrzegany, a raczej nasze ciało i rozum czyni to za nas, innych, inności, wartości i piękna tego co nasz otacza.  ę Kiedyś , gdy globalizacja nie była tak powszechnym zjawiskiem , a ludzkość mogła pozwolić sobie na zwolnienie kroku i dostrzeżenie czegokolwiek więcej niż "czubek" własnego nosa ,nasza uważność skupiała się na tym czego obecni  członkowie ludzkiej społeczności nie widzą , nie czują , nie doceniają. Jon  Kabat-Zinn, autor m.in. pozycji, która kiedyś wam już polecałam, czyli "Życie , piękna katastrofa" naucza, jak zwolnić i odkryć na nowo , ukrytą pod pancerzem życia tę cechę, która pomoże nam jeszcze bardziej cieszyć się z tych kilkunastu , za krótkich chwilami naszego żywota. Jon Kabat -Zinn przekonuje czytelnika, że uważność to konieczność świadomego skierowania  postrzegania na chwile obecną. Nie pogrzebiemy przeszłości, gdyż nie możemy jej zmienić, ale i nie wybiegajmy za daleko w przyszłość.  Według nauczyciela, uważność polega na skupianiu uwagi i rozważaniu naszych doznań, myśli, uczuć oraz emocji. W celu odkrywania na nowo ...

Opinie o książce - Mindfulness dla początkujących

Jon Kabat-Zinn0
Okładka ksiązki - Życie, piękna katastrofa. Mądrością ciała i umysłu możesz pokonać stres, choroby i ból

Jon Kabat-Zinn0

Stres. Otacza nas zewsząd, przenika w głąb, wysysa z nas energię, osłabia zdrowie i sprawia, że jesteśmy bardziej podatni na lęk i depresję. Książka Życie...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa