Mnóstwo czasu

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2013-11-06
Dodał/a książkę: elibri

,,Pisarz o olśniewającym talencie i niewyczerpanej wyobraźni."  Joyce Carol Oates

Zbiór błyskotliwych, zaskakujących opowiadań o ludziach, którzy - jak zaznacza w przedmowie autor - ,,nie pasują do otoczenia, pozostają w swoistym konflikcie z przytłaczającym ich światem".

Pewien mężczyzna po kolejnym zwykłym dniu pracy porzuca żywot przedstawiciela wyższej klasy średniej i zmienia się w kloszarda.

Absolwent koledżu z kaprysu podejmuje pracę na zmywaku, po czym wikła się w aferę kryminalną, poślubiwszy piękną imigrantkę w zamian za korzystną ofertę pieniężną.

Mechanik samochodowy tworzy sektę religijną, której członkowie poddawani są ,,praniu mózgu".

Mieszczuch wybiera się na poranną przebieżkę i dochodzi do wniosku, że metropolia, którą znał od urodzenia, zmieniła się w całkiem inne miasto.

To tylko niektóre z historii zawartych w tym kapitalnym zbiorze, pełnym napięcia, tajemnic i dociekań moralnych, jakie cechują całą twórczość E.L. Doctorowa.

Kup książkę Mnóstwo czasu

Opinie o książce - Mnóstwo czasu

Avatar użytkownika - agoosiaczek
agoosiaczek
Przeczytane:2014-03-26, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
,,Mnóstwo czasu" to bardzo dobra lektura dla każdego, kto lubi wysnuwać domysły na marginesie lektury, kto czasem chciałby zmierzyć się z tekstem niedosłownym. Zbiór ten może również stanowić bardzo dobre wprowadzenie dla tych, którzy chcieliby poznać twórczość Doctorowa.
Umysł Andrew
E.L. Doctorow0
Okładka ksiązki - Umysł Andrew

Błyskotliwa nowa powieść amerykańskiego mistrza, autora Ragtime'a, Księgi Daniela, Billy'ego Bathgate'a oraz Marszu, zabiera nas na szaloną wyprawę w głąb...

Marsz
E.L. Doctorow0
Okładka ksiązki - Marsz

Osadzona w realiach amerykańskiej wojny secesyjnej i słynnego krwawego marszu generała Shermana, powieść historyczno-psychologiczno-obyczajowa. Romans...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa