Okładka książki - Mój kawałek raju, czyli jak wybrać dobre życie

Mój kawałek raju, czyli jak wybrać dobre życie

Wydawnictwo: Sensus
Data wydania: 2017-01-27
Dodał/a książkę: helion

Tęsknota za harmonią między światem zewnętrznym i wewnętrznym jest jednym z najdawniejszych, najtrwalej zakorzenionych ludzkich pragnień. Od tysiącleci ludzie próbują znaleźć w swoim życiu sens
i równowagę, czyli po prostu żyć szczęśliwie. Osiągnięcie tego stanu nie jest łatwe, zwłaszcza dziś, gdy całe społeczeństwa cierpią na ustawiczny brak czasu, a przemęczenie i wypalenie towarzyszą nam jak cień. A jednak warto zawalczyć o swój własny kawałek raju — a przede wszystkim uświadomić sobie, że klucz do niego leży w naszym własnym umyśle, że praktycznie zawsze mamy go w zasięgu ręki.

Ta książka powstała po to, żeby wskazać Ci drogę do skrytki, w której leży klucz do Twojego szczęścia. Jej autorka omawia tu kilka najważniejszych obszarów mających wpływ na dobrostan psychiczny każdego człowieka i podpowiada, jak poradzić sobie ze smokami strzegącymi dostępu do klucza. Te smoki to nieumiejętność opanowania stresu w pracy i życiu prywatnym, brak kontaktu z własnymi potrzebami i brak akceptacji siebie, niewłaściwa autosugestia, stawianie przed sobą nierealistycznych celów i kompletne zaniedbanie relaksu. Na szczęście wszystkie te problemy można rozwiązać, a konkretne propozycje ćwiczeń zdecydowanie ułatwiają cały proces. Jeśli czujesz, że Twoje życie zboczyło na niewłaściwe tory, koniecznie przeczytaj tę książkę!

Pokonaj lęki i odkryj źródła radości życia!

Ewa Żurczak — psycholog, trener rozwoju osobowości i kompetencji. Terapeutka i założycielka “Centrum Mogę” Instytutu Rozwoju i Psychoterapii. W pracy terapeutycznej korzysta z wielu nurtów psychologicznych. Zajmuje się także problemami pracowników korporacyjnych w obszarze komunikacji, motywacji, zarządzania oraz psychologią stresu. W 2012–2013 prowadziła badania psychologiczne dotyczące wpływu stresu w pracy oraz sposobów radzenia sobie ze stresem na wypalenie zawodowe u handlowców.

Kup książkę Mój kawałek raju, czyli jak wybrać dobre życie

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Ziemia raczej nie przypomina raju. Może nazwanie jej piekłem jest drobnym nadużyciem, ale do czyśćca można ją porównać na pewno. Wszyscy gdzieś pędzimy, na ogół gubiąc siebie po drodze. Wydaje się, że za każdym rogiem czyhają zagrożenia. Jednak w takim miejscu też każdy może znaleźć swój kawałek raju. Nie chodzi o konkretne miejsce, choć oczywiście są przestrzenie, w których się czujemy szczęśliwi.  Raj to przede wszystkim harmonia wewnętrzna. Odnalezienie spokoju w niespokojnym, pędzącym świecie. Akceptacja własnych i cudzych niedoskonałości. Czerpanie siły nie tylko z sukcesów, ale też z błędów - bez nich niemożliwy byłby przecież rozwój. Stawianie sobie realnych celów, zgodnych z wewnętrznymi potrzebami. Nieprzejmowanie się tym, na co nie mamy wpływu. Autorka podpowiada, jak to osiągnąć. Nie poucza jednak, nie moralizuje. Podkreśla, że to, co jest dobre dla jednego człowieka, nie musi być korzystne dla innego. Każdy ma własny raj i sposoby na jego osiągnięcie.  Pozwolę sobie na zacytowanie ważnego fragmentu: Akceptując siebie, nie starajmy się być idealni. Dążmy do rozwoju, ale nie do perfekcji. Starajmy się robić wszystko jak najlepiej, ale akceptujmy także swoje błędy. (...) Pamiętajmy, że nie jesteśmy agrafką, by się spinać. Taka właśnie jest ta książka. Z poczuciem humoru. Daleka od zadęcia i moralizatorstwa. Pełna ciepła i wyrozumiałości dla ludzkich błędów ...

Opinie o książce - Mój kawałek raju, czyli jak wybrać dobre życie

Widzę, że mój stosik znowu się powiększy :)

Dobry pies
Rafał Witek