Mowa gwiazd

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-08-03
Dodał/a książkę: AgnSz

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Do Wiecznej nocy wracają jej nieumarli uczniowie. Bianka niedawno zrozumiała, że jej przeznaczeniem jest być jedną z nich. Jak więc może kochać Lucasa - łowcę, który poprzysiągł śmierć jej rasie...? Dla tej miłości Banka zaryzykuje wszystko, nawet jeśli miałaby narazić uczniów Wiecznej Nocy na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Kup książkę Mowa gwiazd

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Witamy w Wiecznej NocyEkskluzywna szkoła z internatem o oryginalnym programie i doświadczonej kadrze naukowej jest marzeniem niejednego rodzica. Akademia Wiecznej Nocy spełnia surowe kryteria placówki dydaktycznej - tyle tylko, że część jej wykładowców i uczniów jest trochę… inna. Edukacja w Akademii nie jest przygotowaniem do college`u ani rozrywką czy sposobem na zaspokojenie ambicji. Zadaniem szkoły jest przeprowadzenie uczniów przez niewyobrażalnie długie życie nieumartych. Wiekowi, potężni i nieumarli wychowankowie są równie doświadczeni i groźni, co nauczyciele, sama Akademia zaś dla każdego oznacza coś innego – jest miejscem nauki, tradycji, dla niektórych nawet - sanktuarium.W tej oryginalnej placówce pobiera nauki Bianca, bohaterka niezwykle wciągającej i wybijającej się ponad podobnymi powieściami paranormalnymi książki „Mowa gwiazd” Claudii Gray. To już drugi tom bestsellerowej trylogii o zakazanym uczuciu równym sile niemalże tego, jakie połączyło kochanków z Werony.Szesnastoletnia Bianca nie jest jeszcze wampirem, ale, zrodzona z dwójki nieumarłych, z dnia na dzień nabiera coraz większej ochoty na krew. Rok temu, po przybyciu do szkoły pełnej wampirów, zrozumiała, że życie nieumarłej to jej przyszłość i przeznaczenie. Jak więc może zakochać się w człowieku?Lucas musiał pół roku wcześniej uciekać z Akademii, kiedy na światło dzienne wyszło, kim jest naprawdę – łowcą wampirów i wojownikiem ...

Opinie o książce - Mowa gwiazd

Avatar użytkownika - natalia6202
natalia6202
Przeczytane:2016-03-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Mowa Gwiazd" Claudia Gray, to druga część "Wiecznej Nocy".
Bianka w dalszym ciągu zmaga się ze swoją miłością. Zakochała się z wzajemnością w Lucasie, jednakże nie mogą być razem, ponieważ ona jest półwampirem, a on Łowcą Wampirów należącym do Czarnego Krzyża. Oboje nie mogą się pogodzić z brakiem kontaktu i zaczynają potajemnie się spotykać. Mimo ich miłości oboje mają świadomość, że Lucas nigdy nie będzie chciał zostać wampirem, a jej jest to przeznaczone.
Prócz rozłąki Bi...anka ma jeszcze wiele innych problemów. Podkochuje się w niej Balthazar, pokój dzieli z Raquel, co utrudnia jej picie krwi, a co najgrosze, zaczynają ją nawiedzać zjawy. Dziewczyna musi ciągle kłamać, jest już tym wyczerpana, jednakże Lucas podtrzymuje ją na duchu.
Bianka potrzebuje coraz więcej krwi, a za każdym razem, gdy się jej napije zaczynają pojawiać się Zjawy, które zagrażają jej życiu. W takich okolicznościach na jaw wychodzi długo skrywana tajemnica, która zmienia całe życie dziewczyny.
Czy Bianka i Lucas będą razem? Może wybierze ona Balthazara? Czy Zjawy zrobią krzywdę Biance? A może to Czarny Krzyż jej zagraża? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w książce.

Książka pokazuje trudną miłość. Jej fabuła jest pełna mroku, niebezpieczeństw, tajemnic, a co najważniejsze pochłania czytelnika. Bohaterowie wzajemnie się nienawidzą, kochają i zazdroszczą sobie. Styl i język są proste oraz współczesne, a błyskotliwych tekstów jest co nie miara. Zapraszam was do Akademii Wiecznej Nocy, gdzie poznacie najskrytsze marzenia i uczucia, a fabuła was pochłonie.

Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-10-31, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Druga część równie dobra jak pierwsza. Młodzi zakochani i zdecydowani, musi im się udać :)
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2013-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam,
Podobała mi się ;)
Avatar użytkownika -

Polecam fanom fantastyki. Powtarza się tu temat "wampir + człowiek = miłość", ale jest to bardzo emocjonująca książka. Z zapartym tchem przeżywałam wszystko wraz z Bianką... koniecznie muszę przeczytać następną część :)
Avatar użytkownika - kobra18
rewelacja
Star Wars. Więzy krwi
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Star Wars. Więzy krwi

Książka, która wiąże słynną trylogię Star Wars z Przebudzeniem mocy. Kolejna książka z serii Star Wars. Tym razem czytelnik zapozna się z wydarzeniami...

Powrót do Wiecznej Nocy
Claudia Gray0
Okładka ksiązki - Powrót do Wiecznej Nocy

Biancę i Lukasa połączyła Wieczna Noc, szkoła dla wampirów, gdzie po raz pierwszy się spotkali. I miłość - silniejsza niż przeznaczenie, potężniejsza niż...