Mózg na manowcach

Data wydania: 2013-02-20
Kategoria: Psychologia
ISBN: 978-83-7705-221-1
Dodał/a książkę: takahe

W polecanej przez prof. Philipa Zimbardo książce David DiSalvo ujawnia ciekawy paradoks: to, czego pragnie mózg, bywa niezgodne z naszymi potrzebami. Mózg człowieka lubi oszczędzać energię, ceni sobie rutynę i stabilność, więc często podsuwa rozwiązania, które go „uszczęśliwiają”, a nam szkodzą. Dlatego wbrew sobie regularnie dokonujemy złych wyborów, ulegamy pokusom, przypisujemy ukryte znaczenia banalnym zbiegom okoliczności oraz upieramy się przy błędnych opiniach, mimo że zaprzeczają im ewidentne dowody.

Mechanizmy, które kierują naszymi mózgami, ewoluują stosunkowo wolno, więc często wybieramy rozwiązania bardziej przystające do realiów surwiwalu naszych jaskiniowych praprzodków niż współczesnego homo internetus.

szczęśliwy mózg  nieszczęśliwy człowiek

Ksiązka została przetłumaczona na 10 języków. David DiSalvo – amerykański dziennikarz piszący na tematy naukowe, technologiczne i kulturowe na łamach m.in. „Psychology Today”, „Wall Street Journal”, „Forbesa”, „Esquire” oraz prowadzący popularne blogi naukowe Neuronarrative, Neuropsyched i The Daily Brain. Mózg na manowcach to jego debiutancka książka – została wydana w 10 krajach.

Kup książkę Mózg na manowcach

Opinie o książce - Mózg na manowcach

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa