Muzyka z zaświatów

Czy zmarli mogą dochodzić sprawiedliwości w świecie żywych? Gideon Lake, odnoszący sukcesy, sławny kompozytor zakochuje się w mieszkającej po sąsiedzku Kate Soloway. Namiętność i pasja, które łączą tych dwoje nie mogą wyjść na jaw - Kate jest mężatką. Aby utrzymać związek w tajemnicy, zaprasza Gideona do Europy... W trakcie podróży po Starym Kontynencie, Lake zaczyna się domyślać, że kobieta, którą pokochał, ukrywa przed nim straszną tajemnicę... Kim jest Kate i dlaczego manipuluje Gideonem? Czy mężczyzna znalazł wreszcie prawdziwą miłość, czy jest tylko pionkiem w jej smukłych dłoniach? Im więcej czasu zakochani spędzają razem, tym dziwniejszym staje się ich związek.

Informacje dodatkowe o Muzyka z zaświatów:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009-05-23
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-7359-963-5
Tytuł oryginału: Ghost Music
Tłumaczenie: Jędrzej Ilukowicz

Kup książkę Muzyka z zaświatów

Muzyka z zaświatów - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2019-03-10,

Kompozytor muzyki do reklam, Gideon Lake wprowadza się do apartamentu w nowojorskiej Greenwich Village i od razu zakochuje się w swojej sąsiadce, Kate Solway. Mimo tego, że dziewczyna jest mężatką, ulega namiętności i razem z Gideonem zostają kochankami. Ukrywając się przed jej mężem, Victorem, wyruszają w podróż do Europy. Okazuje się jednak, że kobieta skrywa przerażającą tajemnicę, a bohater zostaje wciągnięty w tajemnicze wydarzenia. Kluczem do rozwiązania zagadki okaże się ogromna wrażliwość Gideona, jego miłość do Kate, a także brutalne zbrodnie, które dzieją się na oczach głównego bohatera.

U Mastertona "ghost story" to rzadkość i egzotyka. W prawdzie w jego powieściach pojawiały się jak dotąd całe rzesze istot niematerialnych, ale zawsze były napędzane mocą złowrogiego demona. Tym razem jest inaczej. Autor zabiera nas w klimatyczną i tajemniczą podróż po Sztokholmie, Londynie i Wenecji - miejscach tych spędził sporą część swojego życia, co pozwoliło mu oddać ich magię. Wraz z bohaterem czujemy się samotni, bezradni i opuszczeni, a wydarzenia, które dzieją się na naszych oczach, możemy jedynie bez słowa akceptować.

Nie znajdziemy tu krwawej masakry, seks jest wysublimowany i delikatny. Jest to dojrzała, kameralna i dramatyczna historia, nie wypełniona charakterystycznymi dla tamtego okresu twórczości Mastertona fajerwerkami.

Książką tą Brytyjczyk udowadnia, że jest wszechstronnym autorem, trafiającym do szerokiego grona odbiorców.

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-21,
Bardzo ciekawa fabuła, dobrze się czyta, choć jak na Mastertona trochę mało brutalności. Ale za to z zaskakującym zakończeniem, tak jak w każdej książce Mastertona.
Avatar użytkownika - dona
khotowy
Przeczytane:2014-02-01, Przeczytałam, 2014,
Ciało i krew
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Ciało i krew

Pragnąc uratować dzieci, George'a i Lisę, od straszliwego przeznaczenia, ojciec ścina im głowy sierpem. Dzieci odziedziczyły bowiem geny tajemniczych istot...

Tajemnice seksu czyli Jak być kobietą, której żaden mężczyzna się nie oprze
Graham Masterton 0
Okładka ksiązki - Tajemnice seksu czyli Jak być kobietą, której żaden mężczyzna się nie oprze

Jak uzyskać wolność seksualnego magnesu? Jak nawiązać kontakt ze swoim seksualnym JA? Jak mu dać seks, który będzie wspominał do końca życia?...