Myszka Precelka się nie nudzi

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-03-15
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788325901011
Liczba stron: 26
Dodał/a książkę: wages

Ocena: 5 (1 głosów)

W pewnej bibliotece w Orzeszkowie mieszkają myszka Precelka i cała jej mysia rodzina. To także dom bibliotekarki pani Dody i kota Animrumru. Wśród książek i przykurzonych regałów myszka Precelka dowiaduje się, że czytanie jest najwspanialszą rzeczą na świecie. Uczy się także zasad postępowania mysiej rodziny, na przykład tego, że trzeba się dzielić z potrzebującymi (nawet największym mysim przysmakiem – serem). Stwierdza, że nudzą się tylko ci, którzy nie umieją sobie znaleźć nic ciekawego do roboty. No i odkrywa, że najwspanialej jest mieć wielu przyjaciół, a także że na przyjaźń można zasłużyć, gdy słucha się potrzeb innych i gdy stara się im pomagać…

To niezwykle mądra seria, napisana z wielką wrażliwością, ale też z humorem. W jej bohaterce myszce Precelce dzieci odnajdą siebie. I być może odpowiedzą sobie na pytania, co robić, by mieć wielu przyjaciół i realizować własne potrzeby i marzenia.

To książki do samodzielnego czytania, które uczą myślenia i odczuwania. Nie ma w nich przemocy, sensacji, zagadek, ale są piękny język i niezwykłe, subtelne ilustracje. Poleci je rodzicom nasza redakcyjna babcia Krysia, która wierzy, że tylko prawdziwie piękne i mądre książki przetrwają próbę czasu.

Kup książkę Myszka Precelka się nie nudzi

Opinie o książce - Myszka Precelka się nie nudzi

Myszka Precelka i cała jej rodzina mieszka w bibliotece pod czujnym okiem bibliotekarki Dody. W tej książeczce Precelka stara się zwalczyć Nudę. Po rozmowie z dziadkiem stwierdza, że jego sposób na nudę jej nie odpowiada i poszuka własnego. Jak wiadomo Nuda nie lubi psot, więc Precelka opracowuje plan i wyrusza do pokoju bibliotekarki Dody. Po spłataniu jej psikusa (nie zdradzę jakiego!) Precelka pomaga pokonać Nudę swoim małym braciom. Miła, sympatyczna postać Myszki, którą znam z wcześniejszych książek i bardzo lubię. Szczerze polecam!
Link do opinii
Inne książki autora
Bitelsiaki
Widzowska-Pasiak Agata0
Okładka ksiązki - Bitelsiaki

To my, wesołe Bitelsiaki, które bawią się w dużych Bitelsów. Gramy na gitarach, harmonijce i na perkusji, ale potrafimy też zagrać na nosie! Śledzą na...

Mała biedronka
Widzowska-Pasiak Agata0
Okładka ksiązki - Mała biedronka

Razem z małą biedronką dzieci poznają mieszkańców łąki. Książeczka dla najmłodszych czytelników....

Reklamy