Na imię mam Jestem

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2007-12-01
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788373594944
Liczba stron: 160
Dodał/a książkę: Autor X

Ocena: 4.33 (9 głosów)

Powieść o samotności, o poszukiwaniu miłości, o złudzeniach. Po troszę life story i love story. Igor, bohater i narrator, poszukuje domu i tożsamości, próbuje zdefiniować siebie w obcym i przekształcającym się świecie. Po opuszczeniu domu opieki społecznej, gdzie przebywał po śmierci ojca, i który był sceną jego pierwszych doznań seksualnych, zaczyna uświadamiać sobie swoją inność. Odwiedza matkę i liczne rodzeństwo, mieszkające z nowymi rodzinami. W serii reminiscencji, zapamiętanych obrazów i dialogów, odbywa podróż w dzieciństwo, dorastanie i dorosłość. Poszukując bliskości, wdaje się w ostre przygody erotyczne. Czy poznana w pociągu czarnowłosa Natalia zaspokoi jego ukryte pragnienie prawdziwej miłości? I czy noc z nią okaże się pierwszym dniem jego nowego życia?

Kup książkę Na imię mam Jestem

Opinie o książce - Na imię mam Jestem

Książka opowiada o wrażliwym młodym człowieku, który zmagać się musiał z przeciwnościami losu związanymi m.in. z poważnymi problemami rodzinnymi. Jest trochę samotnikiem i jednocześnie poszukuje bliskości. Udaje mu się znaleźć swój sposób na życie a uwieńczeniem tego jest znalezienie prawdziwej miłości. Książka napisana dobrym stylem i bardzo emocjonalna.
Link do opinii
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, 26 książek 2013,
Pan Maślanka, niosący dość ciekawe nazwisko, bardzo mi się spodobał. Styl pisania, jaki preferuje, urzekł mnie. Po takie książki sięgam chętniej, a tę przeczytałam jednym tchem. Sprawiedliwa szósteczka. Dodam, iż czekałam na nią 7 lat. Przypomniałam sobie o niej dopiero po tych 7 latach, kiedy zobaczyłam ją na półce pewnego hipermarketu. Lubię takie historie. Dobrze, że w Polsce tacy pisarze, jak Pan Maślanka, również występują.
Link do opinii
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2008-09-01, Ocena: 5, Przeczytałam, 2012 i wcześniej, Mam,
W książce "Na imię mam Jestem" nie ma wartkiej akcji. Jest natomiast spokojnie opsana analiza problemów bohatera, jego rozmyślania z przywołaniem momentów z życia. Dla zastanowienia się na nim i nad sobą. Bardzo podobał mi się taki sposób pisania Mariusza Maślanki.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2016-10-23, Ocena: 4, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - dalekiezblizenia
dalekiezblizenia
Przeczytane:2013-05-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2013-01-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - jenny777
jenny777
Przeczytane:2012-12-22, Ocena: 4, Przeczytałam, literatura polska,
Inne książki autora
Jutro będzie lepiej
Mariusz Maślanka0
Okładka ksiązki - Jutro będzie lepiej

Nowa książka autora bestsellerowego ?Bidula?!?Jutro będzie lepiej? to opowieść o losach dziesięcioletniego chłopca ? Borysa Mleczki. W książce poznajemy...

Kroki
Mariusz Maślanka0
Okładka ksiązki - Kroki

"Kroki" to historia Kuby Dolińskiego, z zamiłowania fotografa, włóczącego się po Polsce bez wiadomego celu, który zjeżdża do rodzinnej wsi, otumanionej...

Reklamy