Na zawsze i o jeden dzień dłużej

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-01-01
Kategoria: Romans
ISBN: 9788324022830
Liczba stron: 384
Dodał/a książkę: dona

Ocena: 5.67 (3 głosów)

Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu. On nie pamięta, kim jest, ale na pewno nie należy do jej świata: nieprzyzwoicie bogaty arystokrata z Europy. Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą stracić, gdy jego prawdziwa tożsamość wreszcie zostanie ujawniona.

Kup książkę Na zawsze i o jeden dzień dłużej

Opinie o książce - Na zawsze i o jeden dzień dłużej

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2015-04-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
Opisywany (choć skąpo) obraz tamtych czasów i Nowy York z XIX wieku wydaje mi się być rzeczywisty i przekonujący. Zabrakło mi natomiast szerszego nakreślenia wydarzeń historycznych w tle. A przecież z opisu okładki miał być to romans historyczny. Bohaterowie są wyraziści, z ciekawą osobowością. Książka potrafi rozbawić i wzruszyć. Pojawiająca się "urękawiczniona" dłoń doprowadzała mnie do szału! Gdyby pojawiło się raz czy dwa, byłoby do zniesienia, ale nie tyle razy. Mimo to książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Missy
Missy
Przeczytane:2014-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Czegoś było mi trzeba lekkiego,letniego i wakacyjnego.Romansu??? Chyba tak;-) Rzadko sięgam po typowe romanse,a jeśli już to koniecznie musi to być romans historyczny.Dlaczego??? No tak mam i już;-) Zachwycona serią "Zaczytaj się..." wydawnictwa Znak,ochoczo sięgnęłam po książkę.Na jej korzyść przemawiał także fakt,że autorka została laureatką za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011r. Nowy Jork rok 1830. Młoda, ognistowłosa, dziewczyna imieniem Georgia coraz częściej doświadcza wrażenia ,że jej życie to jedna wielka wyspa zapomnienia.Opuszczona w nastoletnim wieku przez ojca w nieznanych okolicznościach zdana jest tylko na siebie.Jak by tego było mało zbyt szybko traci także dużo starszego,lecz bardzo opiekuńczego męża.Marzy o tym,by opuścić Nowy Jork i ubogą dzielnicę,w której przyszło jej żyć.Nadziei i siły dodaje jej skrzynka ofiarowana przez ojca,która jest dla niej obietnicą lepszego życia. On,mężczyzna, jak ze snu. Pomocny,szarmancki błyskotliwy i zabawny.Pewnego dnia ratuje jedyny kapelusz Georgii...Mężczyzna,jakich Georgia zna tylko z opowieści...Wcale nie powinien stanąć tego dnia na jej drodze,to jeszcze pachnie aromatem przypraw korzennych,które swą wonią nęcą i obiecują dalekie podróże.Z rzędem srebrnych guzików, na ręcznie haftowanej kamizelce, jest dla Georgii niemałym wrażeniem.Za jeden taki guzik,mogłaby żyć co najmniej miesiąc,a przede wszystkim uciec od życia jakie wiedzie... On, mężczyzna z tytułem lorda i wszelkimi przywilejami szlacheckimi, zjawia się w Nowym Jorku,by rozwikłać rodzinną tajemnicę,uciec od demonów przeszłości,a przede wszystkim ocalić siebie.Nagle traci pamięć...A w około brudne,nędzne i śmierdzące ulice,umęczone życiem kobiety,głodne dzieci, mężczyźni o zgniłych zębach i cuchnącym oddechu...Krajobraz przetykany gdzieniegdzie słabym płomieniem gazowych latarni...Tylko dlaczego stracił pamięć,a z poprzedniego życia, pojawiają mu się w głowie fragmenty z książek...Jakich nie pamięta...Jedyną ostoją w tym trudnym dla niego czasie,jest ona, ognista gwiazda na firmamencie zapomnianego życia. Tak wiem,zapewne pomyślicie klasyczny romans,jakich wiele:on bogaty,ona biedna standard. Ale nic bardziej mylnego, z temperamentem Georgii nie sposób się nudzić.Bywało,że wybuchnęłam śmiechem,a i łza spłynęła po policzku. Dlaczego lubię romanse historyczne? Za klimat epoki,jaki oddają,dworską etykietę i rozliczne intrygi;-) Missy...
Link do opinii
Avatar użytkownika - madziap
madziap
Przeczytane:2016-10-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Reklamy