Na Ziemi Świętej

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2012-12-31
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7767-060-6
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę: RenataK

Ocena: 6 (1 głosów)

Wyrusz w podróż życia i otwórz serce na serca innych. Gdy biblijny patriarcha Jakub uciekał przed gniewem swego brata, nie zdawał sobie sprawy, że czeka go niezwykła wyprawa. Dramatyczne okoliczności jednak nie przeszkodziły, by właśnie tam, nie w rodzinnych stronach, Bóg objawił się Jakubowi. Dziś podróżowanie odbywa się w mniej dramatycznych okolicznościach, ale cel pozostaje ten sam.
Podróż do Ziemi Świętej Jacka Święckiego to coś więcej niż turystyczna przygoda. To pielgrzymka śladami patriarchów, sędziów i proroków. To wreszcie poszukiwanie siebie, odnajdywanie innych i nadzieja na Spotkanie. Jedyne w swoim rodzaju.

Kup książkę Na Ziemi Świętej

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Miejscem rozgrywania się wydarzeń umiejscowionych w czasach Starego i Nowego Testamentu jest Ziemia Święta. Stanowiąc cel licznych pielgrzymek, nie tylko zachwyca ona tajemniczością oraz niezwykłością złożonej historii, ale przede wszystkim stanowi dobry sposób na wewnętrzne doświadczenie łączności z Chrystusem, który swoją obecnością na tej ziemi uświęcił ją i pobłogosławił. Rozciągając się na terenach Bliskiego Wschodu, owo niecodzienne miejsce to „wizytówka” narodu wybranego przez samego Boga. Książka Na Ziemi Świętej jest opisem wędrówki przez wieki i dzieje. Każdy, kto po nią sięgnie, będzie miał okazję dotrzeć tam, gdzie ziemia dotyka nieba. Jacek Święcki w sposób prosty i zachęcający kieruje czytelnika w sam środek duchowych przeżyć: czy można inaczej bowiem traktować miejsce, które związane jest z narodzinami chrześcijaństwa? Wraz z autorem witamy Ziemię Świętą, podziwiając ośnieżony szczyt Hermonu, kontemplując roztaczający się wokół widok ze szczytu góry Nebo, a także poddając przerażeniu w obliczu Góry Kuszenia pod Jerychem. Idąc wgłąb kraju, oglądamy lustro Morza Martwego, położonego w najniższym punkcie Ziemi, przeciętą nitką Jordanu pustynię, usytuowaną na Wzgórzu Świątynnym Kopułę na Skale. Zachwycają nas ogród Getsemani z wiekowymi oliwkami o niesamowitym kształcie, święty obszar groty Makpela, słupy Salomona i niezwykle urokliwy ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Na Ziemi Świętej

Reklamy