Największe oszustwa w II Wojnie Światowej

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-03-12
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-241-4168-5
Liczba stron: 319
Dodał/a książkę: Marek Baran

Ocena: 4 (1 głosów)

Siła i przebiegłość to dwa czynniki decydujące o zwycięstwie. Wielkie bitwy i bohaterskie czyny na polach walk II wojny światowej doczekały się wielu opracowań. Niewiele jednak wiadomo o zakulisowych akcjach , których celem było zmylenie wroga. Brytyjski agent w niemieckiej szkole szpiegów i niemieccy szpiedzy w Białym Domu, kradzież planów Linii Maginota i tajnej broni Hitlera, "zdobycie" Belgradu przez dziewięciu Niemców, przemycanie okrętów do Wielkiej Brytanii, fałszywa flota podwodna i fikcyjny marszałek polny, tajna agentka Greta Garbo, plan porwania papieża i wiele innych genialnych podstępów, fałszerstw, mistyfikacji, dezinformacji, kamuflaży i forteli służyło jednemu: pokazać wrogowi to, co chce się pokazać i ukryć przed nim to, co chce się ukryć.

Kup książkę Największe oszustwa w II Wojnie Światowej

Opinie o książce - Największe oszustwa w II Wojnie Światowej

Avatar użytkownika - flickma
flickma
Przeczytane:2014-03-28, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2014,
Krótkie historyjki o mistyfikacjach, podstępach, fałszerstwach i dezinformacjach stosowanych przez służby wywiadowcze państw uczestniczących w II wojnie światowej. Zbyt lakoniczne aby móc w pełni ocenić maestrię poczynań. Książka raczej dla amatorów ciekawostek i sensacyjek niż dla czytelników chcących bliżej poznać kulisy II wojny światowej.
Link do opinii
Inne książki autora
Ściśle tajne w II wojnie światowej
William Breuer0
Okładka ksiązki - Ściśle tajne w II wojnie światowej

Nieznane, najbardziej utajnione szpiegowskie akcje aliantów i państw Osi Autor militarnych bestsellerów sprzedanych w Polsce w ponad 100...

Reklamy