Narzeczona oficera

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-05-22
Kategoria: Romans
ISBN: 978-83-240-2391-2
Liczba stron: 320
Dodał/a książkę: Sylzia

Ocena: 4.17 (6 głosów)

Rok 1914. Młodziutka Lady Elspeth Douglas właśnie zaręczyła się z przystojnym bratem przyjaciółki. Szczęście nie trwa jednak długo: wybucha wojna, a Alain zostaje powołany do wojska i wyrusza na front.

Odważna dziewczyna nie zamierza jednak czekać na ukochanego z założonymi rękami. Wbrew woli rodziny zostaje sanitariuszką. Na froncie los styka ją z dawnym przyjacielem jej brata, kapitanem Peterem Gillchristem. Kiedy Peter zostaje ranny, Elspeth zaczyna rozumieć, że jej serce zostało rozdarte na dwoje...

Kup książkę Narzeczona oficera

Opinie o książce - Narzeczona oficera

Avatar użytkownika - bookworm
bookworm
Przeczytane:2016-02-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2016,
Czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Aż do pewnego momentu jest wciągająca,niestety pod koniec dość banalna.Ale dla miłośników romansów polecam,bo to taki romans z górnej półki. Historia ciekawie osadzona w realiach wojennych podejmująca poza romansem kilka innych kwestii takich jak wolność wyboru.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Silviana
Silviana
Przeczytane:2014-08-23, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Piękna, subtelna opowieść o rozterkach miłośnych młodej Lady Elspeth Douglas, która w czasach wojny musiała wielokrotnie wybierać pomiędzy sercem a rozumiem. Zakochana w przystojnym bracie swojej przyjaciółki zaczyna snuć plany na przyszłość. Wszystko się jednak zmienia, gdy wybucha wojna. Ból, cierpienie oraz wszechogarniająca ją śmierć zmusza młodą dziewczynę do zmiany swoich poglądów i porzucenia przywilejów klasy wyższej. Jej empatyczne podejście do życia sprawia również, iż aktywnie bierze udział w wojnie i zostaje pielęgniarką, wielokrotnie ratując życie ciężko rannym żołnierzom. Nie spotka to się z uznaniem jej rodziny. Jednak jej upór i zawziętość doprowadzają ją do opatrzonego celu, choć związane jest to z wieloma wyrzeczeniami... Podejmując wiele trudnych decyzji, nie jest również w pełni świadoma konsekwencji z nich płynących. Wiele z nich zmienia jej życie raz na zawsze... Chociażby rozdzielając cienką granicą życia i śmierci jej miłość do swojego narzeczonego... Tę miłosną opowieść, w tle której pojawia się i miłość i cierpienie czyta się jednym tchem. Napisana jest w sposób lekki i przyjemny. Z pewnością jest to przyjazna lektura na wakacje. S.P.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angelwings
angelwings
Przeczytane:2015-01-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-09-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014 przeczytane,
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Avatar użytkownika - Sylzia
Sylzia
Przeczytane:2014-01-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 2014 r.,
Reklamy