Nasza paczka i niepodległość

Wyjątkowa książka, na którą składa się sześć wesołych opowiastek o polskich świętach narodowych i państwowych, wzbogaconych przystępnymi informacjami historycznymi. Znakomite ilustracje, dużo humoru i ujmujące postacie bohaterów. Każdy z sześciu rozdziałów składa się z wciągającej i zabawnej historyjki z udziałem tych samych bohaterów oraz z bogato ilustrowanej części historycznej. W sposób odpowiedni dla młodych czytelników (6-9 lat) książka wyjaśnia, dlaczego świętujemy w Polsce daty takie jak 3 maja, 11 listopada, 1 maja, 15 sierpnia, 4 czerwca i 2 maja. Zachęca do radosnego obchodzenia tych świąt i poszerzania wiedzy o własnym kraju

Informacje dodatkowe o Nasza paczka i niepodległość:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2014-06-02

Kup książkę Nasza paczka i niepodległość

Nasza paczka i niepodległość - opinie o książce

Avatar użytkownika - enigma1
enigma1
Przeczytane:2017-12-01, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Jak z dziećmi rozmawiać o patriotyźmie, o świętach narodowych? Jak uniknąć nieznośnego moralizowania, niepotrzebnego (i czasami wręcz śmiesznego) patosu?

Na te pytania odpowiada niewielka książka świetnego duetu: Zofii Staneckiej (treść) i Daniela de Latoura (ilustrator).

Śledząc przygody paczki przyjaciół: Jagody, Jacka, Malinowskiego, Maśki oraz Wiktora i jego dziadka, w bardzo przystępny sposób można się dowiedzieć, co to takiego niepodległość, strajk, konstytucja, symbole narodowe itp.

Odpowiednio do poziomu dziecięcej percepcji (ale tez atrakcyjnie dla dorosłych, którzy czytają książkę dzieciom) przedstawiona jest geneza najważniejszych świąt narodowych.

A wszystko okraszone kapitalnymi rysunkami mojego ukochanego ilustratora.

Wg mnie to pozycja obowiązkowa na półeczce z książkami każdego dziecka.

Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach

Jula i Pola to siostry. Razem bawią się, chodzą do teatru i na urodziny, razem wyjeżdżają w góry, zjeżdżają na sankach i nocują poza domem. Jula...

Basia uczy i bawi o każdej porze roku
Zofia Stanecka0
Okładka ksiązki - Basia uczy i bawi o każdej porze roku

Ta książeczka to dla twojego dziecka zaproszenie w świat nauki, a jednocześnie sposób na świetną zabawę! Dzięki fantastycznym łamigłówkom...