Naziści schodzą do podziemia

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2015-09-08
Kategoria: Historyczne
ISBN: 9788376744759
Liczba stron: 336
Dodał/a książkę: elibri

Ocena: 0 (0 głosów)

Wciąż odkrywamy szokującą prawdę o losach nazistów po II wojnie światowej. Co jakiś czas powraca pytanie, jak udało się im ujść nieuchronnej karze za popełnione zbrodnie? Jakim cudem tak wielu z nich pełniło po wojnie eksponowane, wysokie stanowiska?

Curt Riess przewidział taki rozwój wypadków już w 1944 roku. W swej książce ujawnił wówczas mechanizmy, dzięki którym najbardziej prominentni naziści i ich najważniejsi kolaboranci unikną kary. Pokazał, jak poprzez konformizm i oszustwa na niewyobrażalną skalę, świetnie odnajdą się w powojennej rzeczywistości.

Riess pisze, iż już w 1943 roku wysocy urzędnicy nazistowscy zaczęli przygotowania do klęski Rzeszy. Rozczarowani Hitlerem główni architekci jego systemu - Martin Bormann i Heinrich Himmler - stworzyli ściśle tajny program zejścia partii nazistowskiej do podziemia. Skoro wojna była już i tak przegrana, ważne stało się przetrwanie, aby kiedyś w przyszłości podjąć walkę na nowo.

Niezwykle precyzyjny system miał przeniknąć struktury rządowe, administrację i usługi publiczne, a także współpracować z zawsze przychylnym mu wielkim biznesem. Sami naziści zaś w sposób tajny mieli koordynować operację przygotowania do III wojny światowej.

Z perspektywy czasu wiadomo, że nie wszystkie przewidywania Curta Riessa się sprawdziły. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że nadal nie wiemy, w jak wielu kwestiach miał rację...

Patronaty: portale: Historykon.pl, Konflikty.pl, magazyn:, Odkrywca

Kup książkę Naziści schodzą do podziemia

Opinie o książce - Naziści schodzą do podziemia

Inne książki autora
Procesy które poruszyły świat
Curt Riess0
Okładka ksiązki - Procesy które poruszyły świat

Historia świata przedstawiona jako opis najgłośniejszych procesów - tę ideę podsunął autorowi książki Curtowi Riess sam Tomasz Mann! W ten sposób powstała...

Reklamy