Neuland

Fascynująca powieść, połączenie utopii

i antyutopii, ale przede wszystkim wzruszająca opowieść o rodzinie, miłości, stracie i samotności.

Amos Oz

130 000 sprzedanych egzemplarzy w Izraelu!

NEULAND - trzy kontynenty, cztery pokolenia i pełna wielkich emocji powieść drogi, romans oraz próba znalezienia swojego miejsca na ziemi.

NEULAND - okrzyknięto prawdziwym punktem zwrotnym we współczesnej literaturze izraelskiej.

ESHKOL NEVO - jeden z najbardziej cenionych izraelskich pisarzy tej samej rangi, co David Grossman, Abraham Jehoszua i Amos Oz

Meni Peleg, weteran wojny Jom Kippur, którego życie rozsypuje się po śmierci ukochanej żony roztacza wizję nowej idealnej społeczności. NEULAND w dużej mierze opowiada o podróży - realnej podróży w głąb Ameryki Południowej, oraz wyprawie do samego siebie, w poszukiwaniu właściwego kierunku życia, a także w przeszłość, we wspomnienia. Ścieżki dwójki głównych bohaterów, Dori i Inbara, trzydziestokilkulatków czujących, że ich życie nie zdąża w odpowiednim kierunku w przedziwny sposób splatają się za sobą.

Czy będą mogli szczęśliwie żyć w Neulandzie?

Informacje dodatkowe o Neuland:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2014-03-19

Kup książkę Neuland

Neuland - opinie o książce

Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2014,
Rok 2014 kończę zgodnie z planem - 60 książek poznałem w tym czasie. Ostatnia z nich to Neuland i jest to piękne podsumowanie roku. Moc uczuć, wiele pokoleń, różne problemy i koleje losu; dobre, złe, dziwne wybory i zbiegi okoliczności. To wszystko pięknie napisane znajduje się pomiędzy okładkami tej książki. Z całą pewnością jest to lektura wg mnie godna polecenia i jedna w najlepszych z tegorocznych.
Avatar użytkownika - Poema
Poema
Przeczytane:2014-04-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, przeczytane w 2014,
Absolutnie genialna. Warto przebrnąć przez dziesiątki książek, żeby ostatecznie trafić na taką perełkę. Już po przeczytaniu kilkudzisięciu stron wiedziałam, że Neuland dołączy do grona moich ulubionych książek. Jest to jedna z tych powieści, które pochłaniają całkowicie. Zapomina się o tym, co trzeba było zrobic, o obowiązkach. Neuland przenosi czytelnika w odrębny świat, z którego trudno powrócić. Jest to piękny , barwny świat. Świat marzeń i podróży. O czym jest Neuland? O kontaktach międzyludzkich, o trudnościach w wyrażaniu uczuć, o poszukiwaniu siebie, o wojnie, która skaża wszystko strachem. Już na początku lektury, Neuland przywodzi na myśl Wyznaję (J. Cabre). Ten sam monumentalizm, przemyślana budowa i liczne przerywniki akcji w postaci wspomnień, skojarzeń, luźnych myśli. Jednak te wstawki nie przeszkadzają, wręcz przeciwnie. Wzbogacają całą opowieść, nadając jej całą gamę barw. Jest to jedna z tych książek, które czytamy nie tyle dla rozrywki, ile dla samego delektowania się słowem. Książka, do której się ciągle wraca, za każdym razem odkrywając coś nowego.
Avatar użytkownika - agata269
agata269
Przeczytane:2016-07-11, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki - 2016, Mam,
Avatar użytkownika - mandy
mandy
Przeczytane:2016-02-06, Przeczytałam, Przeczytane 2016,
Avatar użytkownika - JustynaW
JustynaW
Przeczytane:2014-09-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam, www.owcazksiazka.pl,
Do następnych mistrzostw
Eshkol Nevo0
Okładka ksiązki - Do następnych mistrzostw

Eshkol Nevo - obiecujący izraelski pisarz młodego pokolenia. Piłka, piwko i... prawdziwa przyjaźń. To była prawdziwa przyjaźń. Wszyscy czterej chodzili...

Samotne miłości
Eshkol Nevo0
Okładka ksiązki - Samotne miłości

Najnowsza powieść izraelskiego pisarza, znanego w Polsce autora powieści "Neuland" i "Do następnych mistrzostw". W przesyconej namiętnością i magią powieści...