Nie bądźcie moimi sędziami

Wydawnictwo: Brak danych
Data wydania: b.d
Kategoria: b.d
Dodał/a książkę: Autor X

Rozmówcy - dziennikarz oraz profesor nauk politycznych, działacz opozycji demokratycznej - zadają pytania dotyczące spraw ważnych i bolesnych: stanu wojennego, wzlotów i upadków politycznej kariery M.F. Rakowskiego, odpowiedzialności za PRL-owską propagandę, źródeł fenomenu "Polityki", ale także osobistej ceny burzliwego życia dziennikarza i polityka, problemów rodzinnych.

Kup książkę Nie bądźcie moimi sędziami

Opinie o książce - Nie bądźcie moimi sędziami

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2017-04-08, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017, Mam,
Mieczysław Rakowski był wyjątkowo barwną postacią, choć najczęściej kojarzy się ze światem polityki. Tymczasem on sam, urodzony jako syn chłopa, ukończył studia i zrobił doktorat, aby wkrótce zająć się prowadzeniem tygodnia, który istnieje do dzisiaj. Gdzieś w tym wszystkim pojawia się jego działalność partyjna, ale również wyjazdy i spotkania z ważnymi osobami. Najbardziej rozpoznawalnym politykiem stał się po wprowadzeniu stanu wojennego, to właśnie z tego okresu znane jest jego wystąpienie sejmowe. Kim był, co go motywowało do niektórych zachowań oraz jak chce być zapamiętany - na te pytania odpowiedź usiłują znaleźć autorzy wywiadu-rzeki.