Nie musisz być najlepsza

Coraz więcej ludzi - zwłaszcza młodych kobiet - dotyka stres i wypalenie zawodowe. Wiele z nich przepracowało zaledwie osiem lat, a mimo to cierpią na bezsenność, przemęczenie, dolegliwości żołądkowe, nieustanne infekcje i depresje. Wpadły w pułapkę perfekcjonizmu, gdyż najczęściej stawiają sobie niesłychanie wysokie wymagania i mają nierealistyczne oczekiwania wobec swoich osiągnięć.

Autorzy poradnika ,,Nie musisz być najlepsza" wymieniają czynniki psychologiczne i mechanizmy społeczne, które sprawiają, że tak wiele młodych kobiet choruje z powodu stresu, a także wskazują wyjście z tej pułapki, ucząc, jak osiągnąć równowagę między wymaganiami wobec siebie a oczekiwaniami innych.

Informacje dodatkowe o Nie musisz być najlepsza:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2010-06-02
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7554-161-8

Kup książkę Nie musisz być najlepsza

Nie musisz być najlepsza - opinie o książce

Avatar użytkownika - mysha
mysha
Przeczytane:2015-03-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku,
No właśnie - nie musisz być najlepsza! A przynajmniej nie we wszystkim ;) Sięgnęłam po tą pozycję przypadkowo - byłam w bibliotece, trafiła mi akurat w ręce i po przeczytaniu tytułu pomyślałam, że jest akurat dla mnie. Nie myliłam się. Pomogła mi poukładać sobie w głowie pewne rzeczy i chociaż spróbować "przystopować" w pogoni za byciem idealną na każdym tle. Niesie ze sobą wartościową treść głównie przez to, że omawia rzeczywiste przypadki kobiet "perfekcyjnych", które przez wieczną pogoń za czymś niespełnionym zniszczyły sobie zdrowie fizyczne i psychiczne. Naprawdę polecam.
Forget Me Not
Julie Soto