Niebieska trawa

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013-08-09
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7722-839-5
Liczba stron: 238
Dodał/a książkę: izabela81

Ocena: 0 (0 głosów)

Renato mieszka w miasteczku w pobliżu Neapolu. Każdego dnia po pracy oddaje się swemu ulubionemu zajęciu - strzela piłką do konturu bramki wymalowanego na murze. Po latach treningu osiągnął prawdziwe mistrzostwo - trafia piłką z każdej pozycji w dowolny punkt bramki. Renato byłby doskonałym piłkarzem, gdyby nie jeden problem - ma już pięćdziesiąt lat… Niespodziewanie zostaje zawodnikiem drużyny walczącej w Serie A. Tak trafia do świata, o istnieniu którego nie miał pojęcia - świata korupcji i ustawionych meczów, świata wielkiej polityki i brudnych pieniędzy.

Kup książkę Niebieska trawa

Opinie o książce - Niebieska trawa

Avatar użytkownika - ksiazkowa-fantaz
ksiazkowa-fantaz
Przeczytane:,
"Życie strzeliło nam gola".Piłką nożną interesuje się sporadycznie, ale czasem obejrzę sobie jakiś mecz. To co skłoniło mnie po powyższą książkę to nie zainteresowanie tą dziedziną, a nota od wydawcy, która znajduje się na końcu książki,a także okładka, która przyciągnęła moją uwagę.Ted Kowalski zadebiutował tytułem "Polski prorok", książka ta była bestsellerem na liście portalu iBook. "Niebieska trawa" to druga powieść autora tym razem w wersji papierowej, książka zdobyła nagrodę w konkursie z okazji Światowego Tygodnia Książki 2012.Akcja rozgrywa się w małym miasteczku Velo nieopodal Neapolu. Mieszka tu Renato, który pracuje w odlewni. Po pracy oddaje się swojej pasji, czyli strzelaniu piłką do bramki wymalowanej na murze. Po latach treningu osiągnął perfekcję w każdym calu. Jego sekret tkwi w idealnym położeniu stopy. Potrafi strzelić w każdy róg. Mimo swoich 55 lat marzy mu się granie w profesjonalnej drużynie. Za sprawą swojego przyjaciela Ernesta, który nawiązuje kontakt z menadżerem, te marzenie może się spełnić. Renato niespodziewanie zostaje zawodnikiem Serie A i tym samym staje się przysłowiowym asem w rękawie drużyny i trenera. Oprócz praktycznych umiejętności Renato musi wykazać się także silną psychiką, ponieważ jest notorycznie narażony na drwiny, plotki i wyśmiewanie. Ponadto przekonuje się, że świat, o którym marzył to notabene świat korupcji i łapówek."Niebieska ...
(czytaj dalej)
Avatar użytkownika - Kufer
Kufer
Przeczytane:2013-10-13, Przeczytałem, Mam,
Żywa akcja, zabawne dialogi. Metafora życia jako meczu. Ciekawe postaci. Konfrontacja marzeń budowanych na informacjach z kolorowych magazynów z realnym życiem. Pyszna lektura.
Link do opinii
Reklamy