Niesmacznik

Tomik pełen wierszy, obfitujących w niezwykłe sytuacje i zabawne postacie, znajdziecie pośród nich mamę na diecie, żabę dokarmiającą swe pociechy pożywną owsianką, drżący wiersz o galarecie z nóżek, poemat o Krzysiu, któremu uratował życie tort makowy, historię o straszliwej bitwie o papier po eklerkach, piosenkę o przedszkolakach przyklejonych do kubeczka z kisielem, a także wiele innych rewelacji. Książeczka pełna humoru - idealna lektura na deszczowy wieczór dla małych niejadków, smakoszy oraz ich rodziców.

Informacje dodatkowe o Niesmacznik:

Niesmacznik - opinie o książce

Avatar użytkownika - apiossa
apiossa
Przeczytane:2014-12-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Książka ta zdecydowanie zasługuję na pochwałę, bo rymowanki w niej zawarte są bardzo zabawne, bo są dosyć krótkie i młodszym dzieciaczkom z pewnością bardzo się spodobają i nie ma szans, żeby się szybko znudziły, bo strony są ogromnie kolorowe, bo ilustracje bardzo humorystyczne i przyciągające wzrok. No i okładka sztywna, format fajny, zszywane, śliskie strony... Same plusy ;) Co prawda wierszyki z tej książki opowiadają o przedszkolakach i przeznaczone są właśnie dla przedszkolaków. Ale to wcale nie zmienia faktu, że Nikodemowi się podobało. Są one jednak na tyle króciutkie, że dziecko moje nawet nie zdążyło zrobić się śpiące, a ja już skończyłam mu to wieczorne czytanie. Ale mimo wszystko dobrze się przy nich bawiliśmy więc serdecznie polecam :)

Świetne, krótkie wierszyki. Dzieciaki uwielbiają, zwłaszcza te, które opisują tytułowe niesmaczności. "Obiadek", "Superklej" czy "Kompocik" to perełki nieodmiennie wzbudzające wielką wesołość u małych i dużych. Może to lektura mało wyciszająca, ale co kilka dni wracamy do niej przed snem.

Hm... Mam sporo wątpliwości związanych z tą książką. Wierszyki są ładnie i zgrabnie napisane, ale ich treść pozostawia wiele do życzenia. Są bardzo stereotypowe w złym tego słowa znaczeniu. Autorka chyba załatwia nimi swoje nielubienia, ponieważ propagowanie wybrzydzania i zakładania, że coś jest niedobre jest... głupie. Przecież jednemu smakuje, innemu nie. I tu przypomina mi się przedszkole najstarszej córki, w którym nauczycielka wmówiła przedszkolakom, że dzieci nie lubią szpinaku. Przy takim podejściu nauczycieli czy autorów zaczynam wątpić w ludzi.

Karzeł Snorro. Bajki z Orkadów
Natalia Usenko0
Okładka ksiązki - Karzeł Snorro. Bajki z Orkadów

Karzeł Snorro Bajki z Orkadów Natalii Usenko to wspaniale opracowany zbiór legend dla dzieci. Książka jest bogata w przepiękne i ujmujące ilustracje. ...

Królewna Myszka
Natalia Usenko0