Nowe portrety świętych (5)

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2009-01-01
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-7257-359-9
Dodał/a książkę: azetka79

„Boże mój, (…) teraz i na zawsze pragnę skryć się w Twoim najmilszym Sercu jak na pustyni, by z Tobą, dla Ciebie i w Tobie wieść ukryte życie miłości i poświęcenia” – modliła się karmelitanka Teresa Małgorzata od Najświętszego Serca Jezusa.

„Powołanie do Kościoła i do kapłaństwa przyniosło mi takie bogactwo słodkich doznań i tak wiele radości, że teraz chętnie przyjmuję to wszystko, co może mi się wydawać niemiłe” – pisał ojciec Tytus Brandsma, karmelita, męczennik za wiarę.

„Małżeństwo chrześcijańskie jest nierozerwalne. Zostało ustanowione przez Boga i jest pobłogosławione przez Kościół. Ludzie nie mają nad nim władzy” – mówiła Wiktoria Rasoamanarywa, która swoim życiem dowiodła, że słowa te nie były dla niej jedynie wyuczoną katechizmową formułą.

Różnymi drogami podążali ku świętości. Z różnymi przeciwnościami przyszło im się zmierzyć. Lecz „w dobrych zawodach wystąpili, bieg ukończyli, wiary ustrzegli” (por. Tm 4, 7). A my?...

św. Augustyn św. Franciszek Salezy św. Teresa Małgorzata bł. Zelia Guerin bł. Ludwik Martin św. Daniel Comboni bł. Wiktoria Rasoamanarywa św. Alojzy Orione bł. Tytus Brandsma sługa Boży Paweł VI

Kup książkę Nowe portrety świętych (5)

Opinie o książce - Nowe portrety świętych (5)

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa