Okładka książki - Nowicjuszka

Data wydania: 2008-03-18
Tytuł oryginału: Black Magician Trilogy: The Novice
Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Dodał/a książkę: kkiinnaa

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów jej życie zmieniło się nieodwracalnie – na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie liczyła się z niechęcią, jakiej doznaje ze strony pozostałych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę – nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza Gildii może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż jego szaty.

Kup książkę Nowicjuszka

Opinie o książce - Nowicjuszka

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Świetna! Wszystko rozwija się w zastraszającym tempie. Zarówno talent Sonei, jak i intrygi Akkarina. No i poznajemy Dorriena... Zakochałam się! Nareszcie coś dobrego się tej dziewczynie przytrafiło. Ale Rothen... Tak bardzo mi go szkoda; musi mu być niesamowicie ciężko i samotnie. Wspaniała kontynuacja,czytałam i nie mogłam się oderwać.
Dalsze losy młodej Adeptki w gildii magii, rozpoczyna szkolenie wraz z innymi nowicjuszami. I tu rozpoczyna się bardzo ciekawa część książki kiedy to główna bohaterka zostaje dręczona przez innych nowicjuszów... Naprawdę interesująca książka, która poprawiała mi humor podczas długich wieczorów :P
Avatar użytkownika - gosica12
gosica12
Przeczytane:2016-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Sonea zdecydowała się podjąć naukę w gildii magów. Choć trudno było ją do tego przekonać, najtrudniejsze dopiero przed nią, gdyż większość nauczycieli i uczniów zrobi wszystko, żeby udowodnić że ktoś z jej pochodzeniem nigdy nie będzie dobrym magiem i nie zasługuje na to by nim być
Avatar użytkownika - Karen72
Karen72
Przeczytane:2016-03-08, Ocena: 6, Przeczytałem,
Lektura pochłonęła mnie na dobre :)
O wiele lepsza niż część pierwszą! Więcej magii w praktyce, więcej akcji i więcej ciekawych postaci.Jednocześnie pojawiają się pytania kim naprawdę jest Akkarin? Jakie tajemnice skrywa? Komu i w co tak naprawdę wierzyć? Będę szukać odpowiedzi w części trzeciej, a te pozycję mogę polecić z czystym sumieniem.
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-12, Ocena: 5, Przeczytałem, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Z przyjemnością czytałam druga część o przygodach Sonei w Gildii Magów. Zaciekawiła mnie tak samo jak pierwsza część, a może i bardziej ze względu na postać Wielkiego Mistrza Akkarina, którego wciąż trudno jest rozgryźć. Praktycznie wszystko co robi i mówi ma ukryty cel, co sprawia, że ta postać jest niezmiernie ciekawa, zwłaszcza, że widzimy Akkarina zawsze "oczami" innych bohaterów powieści. Jeśli chodzi o główną bohaterkę, Soneę, to jej postać zdecydowanie się rozwija, nie jest już tak "mdła" jak w pierwszej części, a jej perypetie i nauka na uniwersytecie magicznym dostarczają wielu wrażeń:)
Avatar użytkownika - andziagandzia
andziagandzia
Przeczytane:2015-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Mam, 52 książki w 2015 roku,
Sonea rozpoczyna naukę w Gildii Magów. Od początku była przekonana, że to nie będzie dla niej przyjemne doświadczenie. Jest dziewczyną ze Slumsów, nie chcą się z nią zadawać. Co więcej niektórzy nowicjusze chcą ją zniszczyć, wykończyć zarówno psychicznie jak i fizycznie, a temu wszystkiemu przewodzi niejaki Regin. Dannyl wyjeżdża, zostaje ambasadorem Gildii, on również nie ma lekko. Trafił do miejsca gdzie plotki rozchodzą się bardzo szybko i wszyscy zastanawiają się czy aby informacje jakoby jest homoseksualistą, są prawdziwe. Sonea odkrywa tajemnicę Wielkiego Mistrza i staje się dla niego niebezpieczna, dlatego Akkarin bierze ją pod swoją opiekę, aby móc mieć ją na oku. Czytając książkę byłam niestety bardzo znużona i zawiedziona tą powieścią. Akcja rozgrywała się bardzo powoli. Właściwie przez całą książkę wydarzenia nie ruszają zbytnio z miejsca. Ta rozwiązłość, którą dało się odczuć już w pierwszej części, tym razem przewyższyła granice mojej cierpliwości i niestety zrezygnowałam z przeczytania trzeciego tomu. Dlaczego więc moja ocena do 4, a nie jak by należało się spodziewać 1? Głównym powodem jest fakt, że pomysł na książkę jest na prawdę dobry, jednak moim zdaniem zamiast trzech powinna być to jedna niezbyt gruba lektura. Bardzo zaskoczył mnie dodany wątek homoseksualizmu. Nie potrafię określić czy jest on na plus, czy też minus dla książki. Natomiast polubiłam niektórych bohaterów i żałuję, że muszę ich "opuścić", jednak w mojej biblioteczce czekają książki które, moim zdaniem, o wiele bardziej zasługują na przeczytanie.
fantastycźna książka o Sonei która uczy się gildi chociasz est j slumsów
Avatar użytkownika - MArtT
MArtT
Przeczytane:2014-03-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Ulubione :),
Jednym słowem: świetne :)
Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2013-11-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Uwielbiam klimat magii, ciemnych i jasnych mocy.
Nie łatwo ma dziewczyna ze slamsów w Gildii. Wszyscy pochodzą z bogatych domów a teraz mają w swoich szeregach Sonea. Na domiar złego Wielki Mistrz zostaje jej opiekunem i odcina ją od jedynej osoby w której miała wsparcie, Rothena. Wielki Mistrz całkowicie lekceważy problemy Sonea'i z innymi Nowicjuszami, przez co konflikt się nasila i Sonea wyzywa Regina na pojedynek.
Avatar użytkownika - pajeja88
pajeja88
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam, czytam regularnie w 2013 roku, Mam,
Bardzo lubię sagi które z części na część nie tracą ze swojej wartości zupełnie nic, wręcz przeciwnie można zobaczyć rozwój bohaterów i autorki. Nowicjuszka jest przykładem właśnie takiej książki, wydarzenia nabierają tempa, a niespodziewane wydarzenia sprawiają że przewracamy stronę po stronie, nie patrząc na godzinę ani na cokolwiek innego. Gdy tylko odłożyłam przeczytaną książkę na półkę nie mogłam już się doczekać kiedy wezmę do ręki kolejny tom. O to właśnie chodzi! Polecam
Avatar użytkownika - varginnes
varginnes
Przeczytane:2013-08-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, czytam regularnie w 2013 roku,
Genialna, wciągająca, zaskakująca. Emocje przeżywa się razem z bohaterami. Już czeka na mnie ostatnia część i aż żal, że to już koniec.
Avatar użytkownika - weronika
weronika
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Druga część trylogii Gildia Magów. Sonea zaczyna naukę w Uniwersytecie Gildi, Napotyka niestety na niemiłe spotkania z innymi nowicjuszami, którzy robią jaj przykre żarty. Zostaje opiekunką Wielkiego Mistrza i wywołuje swojego oprawce na pojedynek. Czy uda jej się dogadać z Wielkim Mistrzem? Czy uda jej się pokonać swojego oprawce? Czy inni nowicjusze zaakceptują ją? Zachęcam do przeczytania
Avatar użytkownika - Licz
Licz
Przeczytane:2012-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam,
Kocham tą książkę!
Avatar użytkownika - katarzyna83
katarzyna83
Przeczytane:2012-05-31, Ocena: 5, Przeczytałam,
Druga część trylogii...przeczytałam bardzo szybko, każda część okazuje się być bardziej wciągająca od poprzedniej. Polecam tę książkę, a trzecią część właśnie czytam i jest jeszcze lepsza :)
Avatar użytkownika - Tula
Tula
Ocena: 5, Czytam,
Gdzieś tak do połowy akcja się rozkręca, ale potem czyta sie jednym tchem.
Avatar użytkownika - AnnaJo
AnnaJo
Przeczytane:2011-04-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Polecam tą trylogię ! Akcja przez cały czas a każda część lepsza od poprzedniej ;)
Avatar użytkownika - kkiinnaa
kkiinnaa
Bardzo fajnie napsiana, szybko się czyta.. ;)
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-08-17, Ocena: 6, Przeczytałam, "Wyzwanie - fantastyka 2017", Mam,
Avatar użytkownika - antila
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - anulka1312
anulka1312
Przeczytane:2013-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2013 ,
W tej trylogii dużo jest magii, ale nie wiele można tam znaleźć nowatorskich pomysłów autorki. Dla kogoś, kto dużo czyta książek typowo fantasy, wszystko będzie się zdawało oklepane i często schemat akcji przewidywalny. Jednak biorąc pod uwagę dwa inne tomy tej sagi, to w Nowicjuszce akcja jest najbardziej rozbudowana, autorka skupia się nie na jednym wątku, lecz możemy poznać lepiej kilku bohaterów trylogii. Postać wielkiego mistrza trzyma w napięciu, gdyż wokół Akarrina wiele jest niedomówień, tajemnic.
Avatar użytkownika - agoosiaczek
Ocena: 5, Czytam,
Uczennica Maga
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Uczennica Maga

Uczennica Maga opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami Gildii Magów. Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej Trylogii...

Królowa Zdrajców
Trudi Canavan0
Okładka ksiązki - Królowa Zdrajców

Wydarzenia w Sachace zmierzają do punktu kulminacyjnego, gdy Lorkin powraca po kilku miesiącach spędzonych wśród buntowników. Królowa Zdrajców powierza...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński