Obiecaj mi

"W zamkniętych na klucz i ukrytych w szafie szkatułkach przechowuję dwa naszyjniki. Są podarunkami od dwóch mężczyzn. Oba naszyjniki są piękne i cenne, nie noszę jednak żadnego z nich - jednego z powodu złamanej obietnicy, drugiego z powodu obietnicy dotrzymanej".

Tamtego roku Beth przestała wierzyć w szczęśliwy los. Jej życie rozsypało się jak domek z kart: musiała zmierzyć się ze zdradą i opuszczeniem. W chwili próby zawiódł ją najbliższy człowiek, łamiąc wszystkie obietnice, które do tej pory składał.

Wtedy właśnie pojawił się Matthew - niespodziewanie, bez zaproszenia. Jak anioł, który łapie za rękę dokładnie w tej chwili, w której tracimy resztki nadziei. Wiedział, jak pomóc, co zrobić, by Beth znów zaczęła się uśmiechać, znał odpowiedzi na dręczące ją pytania. On też złożył obietnicę. Czy będzie w stanie jej dotrzymać? Kim naprawdę jest Matthew i skąd tyle wie na temat Beth i jej rodziny?

Informacje dodatkowe o Obiecaj mi:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-01-07
ISBN: 978-83-240-1661-7
Tytuł oryginału: Promise me
Tłumaczenie: Hanna de Broekere

Kup książkę Obiecaj mi

Obiecaj mi - opinie o książce

Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:2017-10-29, Ocena: 5, Przeczytałam, ***Rak nieborak, Poszły w świat...,

Na dworze deszczowo i ponuro, więc aby poprawić sobie nastrój postanowiłam sięgnąć po kolejną powieść Richarda Paula Evansa, której dotąd nie czytałam. „Obiecaj mi” to ciepła i piękna historia, która swoim nastrojem otula czytelnika niczym ciepły koc. Niesie nadzieję i pozwala ponownie uwierzyć w drugiego człowieka.
Beth to spełniona kobieta, matka sześcioletniej Charlotte i żona Marca. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zniszczyć jej rodzinnego szczęścia. Nic oprócz… zdrady, a dokładnie kilkunastu romansów męża, czy raczej „skoków w bok”, o których kobieta nie miała pojęcia. Nieszczęścia jak wiemy najczęściej chodzą stadami, a wiec do rozbitej rodziny dochodzi jeszcze choroba nowotworowa jej niewiernego małżonka oraz kłopoty ze zdrowiem córeczki. To z kolei pociąga za sobą mnóstwo wydatków, które zaczynają przekraczać saldo oszczędności. I tak w krótkim czasie Beth staje nad przepaścią i nie bardzo umie poradzić sobie z piętrzącymi się trudnościami.
Wtedy na jej drodze pojawia się Matthew – tajemniczy mężczyzna, opiekuńczy anioł stróż, który próbuje pomóc Beth rozwiązać większość jej problemów.
Kim jest zagadkowy mężczyzna? Dlaczego chce pomóc właśnie Beth? Skąd zna jej przeszłość?
„Obiecaj mi”, jak sam tytuł wskazuje, to opowieść o obietnicach – tych dotrzymanych i tych niespełnionych. To historia z klimatem, nieco baśniowa, w której dobro zwycięża nad złem. To powieść z pogranicza prawdy i fikcji, świata realnego i nadprzyrodzonego, po którym poruszamy się aktywnie z niesłabnącym zapałem. Akcja wciąga i intryguje, a zatem lektura tej książki to zaledwie jeden wieczór. Po prostu nie da się jej odłożyć na później.
Bardzo się cieszę, że na ponury jesienny weekend wybrałam właśnie tę historię, ponieważ podobnie jak inne książki autora „Obiecaj mi” nastroiło mnie pozytywnie na kolejne dni. Miła, niezobowiązująca lektura odbierana częściowo na serio i trochę z lekkim przymrużeniem oka.

Polecam serdecznie.

Avatar użytkownika - anka920
anka920
Przeczytane:2016-09-21, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2016, 52 książki 2016,
Bardzo ciepła i wzruszająca opowieść o miłości zarówno względem własnych dzieci jak tej która może połączyć kobietę i mężczyznę. Beth po stracie męża, który ją zdradzał nie potrafi zaufać już żadnemu mężczyźnie, gdy nagle na jej drodze pojawia się Matthew, który nie tylko jest opiekuńczy, czuły ale także ratuje jej córkę diagnozując jej chorobę oraz pomaga odzyskać dom który prawie straciła przez niespłacany kredyt. Kim jest ów tajemniczy mężczyzna? Może aniołem stróżem jak sugeruje jej przyjaciółka?
Avatar użytkownika - Katherina
Katherina
Przeczytane:2016-04-19, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 12 książek ,
A co by się stało gdybyś mógł urodzić się w innym wcieleniu i ocalić bliskich przed katastrofą? Tak właśnie jest w tej książce. Kiedyś się spotkali dał jej na pamiątkę biżuterię i ... Dalej nie zdradzę. Ale parę godzin i książki nie ma, wzruszająca niekiedy romantyczka a innym razem stawiająca czytelnika pod ścianą.
"Obiecaj mi" to poruszająca opowieść o kobiecie mocno doświadczonej przez życie. Bardzo mi się podobała narracja z perspektywy Beth, została przeprowadzona w przemyślany sposób, miałam wrażenie, że bohaterka jest obok i przy filiżance herbaty opowiada o swoich doświadczeniach. Od książki nie mogłam się oderwać i po prostu pochłonęłam ją w dwa dni. Podczas lektury intrygowało mnie kim jest tajemniczy Matthew. Dopisywałam sobie różne scenariusze jednak takiego finału bym się nie spodziewała. Ogromny plus dla autora za zaskakujące rozwiązanie. Mnie się takie rozwiązanie podobało, taka nutka magii wpleciona w powieść dodaje tylko uroku. Nie chcę nic więcej szczegółowo pisać na temat finału, żeby nie psuć innym satysfakcji z lektury, samemu należy się przekonać czy podoba się takie zakończenie. Autor porusza tutaj różne ważne tematy takie jak zaufanie, zdrada najbliższej osoby, prawdziwą przyjaźń. Kluczową rolę odgrywa tutaj przeszłość i teraźniejszość , a w tle jak to u autora akcja rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Polecam tę książkę jeśli się lubi poruszające historie z nutką tajemnicy jaką jest wyjaśnienie tożsamości jednego z bohaterów. Szczególnie polecam przeczytać w zimowe wieczory,bo wtedy można odczuć tę magiczną atmosferę.
Avatar użytkownika - justsmileback
justsmileback
Przeczytane:2015-06-23, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Ulubione,
Świetna pozycja Paula Evansa! Historia miłosna, która przenosi nas w czasie. Koniecznie musisz ją przeczytać! :)
Avatar użytkownika - ania87
ania87
Przeczytane:2015-05-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książęk w 2015r.,
Kolejna książka Evansa, którą po prostu pochłonęłam. Już sam opis z tyłu książki o dwóch naszyjnikach mnie zaciekawił. Pomyślałam sobie jak można nie nosić naszyjnika od kogoś kto spełnił daną nam obietnicę? Wszystko jednak się wyjaśniło po przeczytaniu. Jest to opowieść o kobiecie- Beth, której świat nagle runął jak domek z kart i przychodzi jej mierzyć się z coraz to nowymi problemami.Na jej drodze staje jednak tajemniczy Matthew, który wiele w jej życiu zmieni. Bardzo spodobał mi się cytat " Przekonałam się,że najdonioślejsze zdarzenia w naszym życiu rzadko mają miejsce wtedy, gdy ich się spodziewamy, za to bardzo często wtedy, gdy nawet przez myśl nam nie przejdzie, że dzieje się coś ważnego". Może i mało prawdopodobna, nieco fantastyczna,ale bardzo wciągająca, przemyślana i po prostu dobrze napisana. Zdecydowanie polecam, bo warto przeczytać.
Avatar użytkownika - anoola
anoola
Przeczytane:2015-01-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Z biblioteki, 52 książki - 2015,
Niezwykle wciągająca powieść z nutką fantastyki. W sam raz na zimowy wieczór. Polecam!
Avatar użytkownika - atena
atena
Przeczytane:2014-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Kolejna książka Evansa, która mną zawładnęła. Kilka pierwszych stron może wydawać się niezrozumiałych, lecz później, jak Beth zaczyna opowiadać swoją historię, wszystko się "rozjaśnia". Poznajemy jej rodzinę, troski i mówiąc krótko szarą rzeczywistość. Jednak z chwilą śmierci męża jej życie nabiera barw za sprawą Matthew. Wie o niej wszystko, pomaga i nie oczekuje niczego w zamian. Moglibyśmy stwierdzić, że jest to anioł, o którego modliła się jej córka, jednak prawda okazuje się zupełnie inna, lecz o tym będziecie musieli się już dowiedzieć, z kart książki, która serdecznie polecam
Opowieść o obietnicach, które mają wielką moc. Historia kobiety- Beth, którą spotka choroba dziecka, zdrady męża,jego śmierć, problemy finansowe, ale po wszystkich trudnych przeżyciach spotka też mężczyznę, którego pokocha i znów będzie szczęśliwa. Między trudnościami a szczęściem zostanie zaznaczona gruba kreska oddzielająca jedno od drugiego,a to wszystko za przyczyną Matthew, który pomoże Beth poznać przyczynę złego samopoczucia Charlotte(córki Beth), wyjść z problemów finansowych,ponownie zaufać ludziom i ułożyć sobie życie. Dobrze się czyta bo historia wciągająca,raczej lekka i kobieca,ale trzeba przyznać raczej... mało prawdopodobna.
Avatar użytkownika - kalola
kalola
Przeczytane:2014-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014,
,,Obiecaj mi" choć jest historią fikcyjną w swoim przesłaniu pozwala choć na chwilkę uwierzyć, że można pokonać czas i uratować tych których kochamy. Evans, w swojej historii posłużył się magią obietnicy i podróżowania w czasie. Dzięki głównej bohaterce możemy przeżyć wspaniałą przygodę odkrywającą siłę miłości, wybaczenia i szczęścia. Jest to bardzo lekka książką, na zimowy wieczór.
Avatar użytkownika - joakrz1983
joakrz1983
Przeczytane:2014-04-08, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki - 2014,
To już druga moja książka pana Evansa. Książka bardzo mi się podobala. "Obiecaj" mi niekiedy jest przewidywalna, ale jest to bardzo piękna opowieść o zaufaniu, miłości i obietnicach. To niezwykle ciepła opowieść, mimo że jest w niej dużo cierpienia. Miła i lekka lektura, która na pewno pozwoli na dłuższą chwilę refleksji. Polecam przeczytajcie.
Avatar użytkownika - gimm1
gimm1
Przeczytane:2014-02-19, Ocena: 4, Przeczytałam, czytam regularnie w 2014 roku,
Styl pisania Evansa nie jest moim ulubionym ale książkę przeczytałam szybko i było to przyjemne doświadczenie a to głównie z powodu wprowadzenia do fabuły nietypowej tajemnicy...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-01-19, 52 książki 2014,
Ta książka, którą przeczytałam w leniwa sobote jest troche naiwna i bardzo przewidywalna. Ta oczywistości jest trochę męczaca. Mnie książka nie za bardzo wciagneła i choc przeczytałam ja jednym tchem to ciesze się, ze nie musze już ponownie sięgnąc po tę książke. Głowny bohater, który przemieszcza się w czasie , żeby na prośbę córki pomoc i zaopiekować sie jej matka. Zakochuje sie w matce. Za każdym razem Evans w swoich książkach pisze, że opowie historię , w która sam by nie uwierzył gdyby jej nie przeżył ... ale ta nie była z serii kolorowych bajek tylko nieudanego romansu, która miał być bardziej skomplikowany niż powinien.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Oj ta książka to kolejna pozycja pochłonięta przeze mnie w ciągu jednego dnia. Piękna choć mało realistyczna akcja no ale cóż marzyć zawsze warto. Książka poniekąd udowadniająca że czasem nie warto tracić nadziei gdy ktoś nas zawiedzie. Polecam gorąco.
Avatar użytkownika - MalaMi91
MalaMi91
Przeczytane:2013-12-25, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Genialna książka! Przeczytałam ją w ciągu paru godzin. Nie pozwoliła mi się oderwać od siebie. Dawno takiej książki nie czytałam. Polecam wszystkim.
Przy pomocy pana Evansa chcę udowodnić, że literaturę kobiecą mogą pisać również mężczyźni. Muszą być to jednak niezwykle spostrzegawczy i wrażliwi autorzy, którzy potrafią wczuć się w kobiecą psychikę. Taki jest właśnie Richard Paul Evans. Jak sam przyznaje w wywiadach, niejednokrotnie był obiektem zarzutów ze strony czytelniczek, z powodu ich domniemania, iż niemożliwe jest, by mężczyzna tak trafnie potrafił oddać emocje, nastroje, myśli, obawy i radości kobiecego serca. Przypuszczano zatem, że książki pisze dla niego kobieta. Jedną z jego niezwykle emocjonalnych książek jest powieść ,,Obiecaj mi" opowiadającą historię Beth, którą życie bardzo mocno doświadcza. Najpierw okazuje się, że mąż nie jest wobec niej uczciwy, potem zaczyna on śmiertelnie chorować, a w międzyczasie córka ma niepokojące objawy zdrowotne, których lekarze nie potrafią zdiagnozować. Czy może być jeszcze gorzej? ,,Gdy już byłam gotowa, by zdjąć bandaż z nosa, toporem odcięto mi głowę". Czy po tak trudnych przeżyciach kobieta może być jeszcze szczęśliwa? ,,Obiecaj mi" jest książką o miłości kobiety do partnera, do dziecka, do przyjaciółki. Jest obrazem kobiecej duszy. Mam pewne zarzuty do stylu pisarskiego zaprezentowanego w książce. Jednak przy dużym ładunku emocjonalnym, nie wpływa to w znacznym stopniu na zmniejszenie przyjemności odbioru przeze mnie powieści. Natomiast z zupełnie niezrozumiałego dla mnie powodu, do tej bardzo wiarygodnej treści autor wprowadził w pewnym momencie element bajkowy czy science fiction w stylu podróżowania w czasie. Szkoda. Nie jest to moja pierwsza książka Evansa, zatem byłam bym faktem niemile zaskoczona. Zabieg ten spowodował załamanie realności przekazu. Stąd wynika moja niska ocena książki.
Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2013-11-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo przyjemnie się czyta, zawarte są wątki które warto przemyśleć, napięcie trzyma aż do ostatniej karki. Ta książka może wciągnąć jak zresztą wszystkie inne książki R.P. Evansa.
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Romans fantasy. Dobrze i szybko się czyta. Tematyka podobna do historii pisanych przez Guillaume Musso.
Avatar użytkownika - archer81
archer81
Przeczytane:2011-12-21,
Droga Tachykardio! Powiedz mi jak to jest z obietnicami? Czy zdarza Ci się obiecać coś a potem nie dotrzymać słowa? Wiem, że tak niestety bywa w naszym życiu że… mimo wszystko nie udaje nam się dotrzymywać złożonych obietnic. Mimo iż bardzo byśmy tego chcieli. Bo przecież los weryfikuje nasze plany. I rzadko bywa tak jakbyśmy tego chcieli. Dzisiaj opowiem Ci o książce którą właśnie skończyłam czytać. „Obiecaj mi” Richard’a Paul’a Evans’a to bardzo wyjątkowa książka. Z Autorem spotykam się już po raz drugi i wiem, że nie ostatni. Niedawno czytałam jego książkę „Kolory tamtego lata” i się zachwyciłam. Ale wiem, już o tamtej opowiadałam. Zdania nie zmieniłam i nadal twierdzę, że o miłości najpiękniej potrafią pisać mężczyźni. Ale czekaj, bo ja znów odbiegam od tematu i jak zwykle mój list będzie nieskładny. „Obiecaj mi” to najnowsza powieść autora. Powiem krótko: musisz ją przeczytać. Beth, główną bohaterkę poznajemy w momencie przygotowań do świątecznej kolacji w 2008 roku. Zanim zejdzie na uroczysty posiłek, sięga do szafy i wyciąga z niej szkatułkę. Przechowuje w niej dwa piękne wisiorki, które otrzymała od kochających ją mężczyzn. Od mężczyzn którzy złożyli obietnicę. Pierwszy z nich otrzymała od mężczyzny który złamał złożoną obietnicę, drugi od tego który jej dotrzymał. Skomplikowane? Słuchaj dalej. Przeglądając szkatułkę przenosimy się wraz z główną bohaterką do roku 1989 i wraz z nią wspominamy to co się od tamtego czasu wydarzyło. Był to trudny rok. Życie które było misternie ułożone, zaczęło się sypać. Mąż złamał obietnicę którą złożył podczas przysięgi małżeńskiej. Nie jest to jednak koniec zmartwień. Otóż okazuje się, że ukochana córeczka Charlotte cierpi na chorobę której nie potrafią zdiagnozować lekarze. Żeby było mało pojawiają się problemy w pracy a niewierny mąż umiera na raka. Kiedy Beth myśli, że życie nie ma sensu, że nie może ufać już mężczyznom, na jej drodze staje Mathew, który przywraca jej wiarę w sens istnienia. Ale tak do końca nie jest tym za kogo się podaje. Czy Beth będzie w stanie mu całkowicie zaufać? Czy po poznaniu historii Mathew jej życie zmieni się? O tym musisz przekonać się już sama. Jak zwykle czytając Evans’a zatraciłam się w historii przez niego opowiedzianej. Świat zewnętrzny przestał istnieć. Książka wciąga od pierwszych stron i nie wypuszcza aż do końca. Tym razem akcja dzieje się w Utah, jednak są akcenty europejskie. Mathew jest Włochem i wraz z Beth oraz Charlotte odwiedza swe rodzinne miasto Anacapri. Książka jest przepełniona skrajnymi emocjami: jest miłość, jest ból, jest tęsknota, nadzieja, zwątpienie. Kiedy czytałam historię Beth, zastanawiałam się dlaczego Autor tak bardzo namieszał w jej życiu i wystawił na ciężką próbę? I doszłam do wniosku, że z nami jest dokładnie tak samo. Kiedy myślimy, że już jest dobrze, podcina się nam skrzydła. A ktoś kto obiecywał nas kochać, nie dotrzymuje obietnicy. Książka nie jest typowym romansem. Jest w niej trochę magii. Jestem pewna, że podczas czytania nie raz zakręci Ci się w oku łza. Tak jak mnie. I mam nadzieję, że podobnie jak ja będziesz kibicować Beth, żeby w końcu była szczęśliwa. Bo przecież wszyscy na to zasługujemy. Pozdrawiam Cię bardzo cieplutko w to zimowe popołudnie Archer
Avatar użytkownika - dorotaP
dorotaP
Przeczytane:2011-11-29,
Wspaniała książka dla mamy, babci, siostry czy przyjaciółki. Ja przeczytałam ją w dwa popołudnia. Po przeczytaniu trzymały się mnie tylko pozytywne emocje :)) Polecam ją równie mocno jak "Stokrotki w śniegu", które, również mnie ujęły!

"Opowieść o obietnicach, których moc zdolna jest pokonać czas" - czytamy na okładce.

Historia Beth jest smutna i wzruszająca, a ta odrobina magii, którą dołożył do niej autor dodaje jej więcej uroku. Skoro bowiem bohaterka przeżywa wielkie życiowe rozczarowanie i traci zaufanie do mężczyzn, to tylko cud mógłby odmienić jej serce i życie. Taki właśnie cud się zdarza w osobie przystojnego Włocha Matthew. Mężczyzna pojawia się w życiu bohaterki i niemal z miejsca zakochuje się w niej. Zastanawiające i niepokojące jest jednak to, ile ten człowiek wie o Beth i jej córce. To stalker? Naciągacz, żerujący na ludzkiej krzywdzie? A może podglądacz? Otóż rozwiązanie jest zgoła inne; zupełnie nie sposób się go domyślić. Tylko czy prawda, która wyjdzie na jaw, pozwoli Beth na ułożenie sobie życia z Matthew i zaufanie na nowo płci męskiej??
"Obiecaj mi" to jakby piękna baśń z morałem i jakże szczęśliwym zakończeniem. A któż nie lubi baśni?

Avatar użytkownika - Malnar
Malnar
Przeczytane:2018-02-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2018, Ulubione,

Niezwykła historia o nadziei i prawdziwej miłości, która potrafi przetrwać wszystko. Główna bohaterka to kobieta z krwi i kości, w której każda kobieta mogłaby odnaleźć siebie, bowiem czy jest na świecie ktoś, kto nie pragnie bliskości, miłości i ludzkiej obecności zamiast samotności? Czy nie jest tak, że gdy życie daje nam porządnie w kość i wszystko zdaje się nie mieć najmniejszego sensu, to dzieje się tak dlatego, by w końcu odnaleźć szczęście? Sam autor zaznaczył, że najpierw należy przejść przez piekło, żeby trafić do nieba...

Książka na długi czas pozostanie w mojej pamięci. Autor podbił tą historią moje serce, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Tyle emocji, ciepła, tyle życia jest w tej książce!

Polecam tą lekturę wszystkim zainteresowanym - mam nadzieję, że będziecie równie zachwyceni jak ja i znajdziecie w niej pewne pokrzepienie!

Avatar użytkownika - Booka_Boo
Booka_Boo
Przeczytane:2013-08-02, Ocena: 4, Przeczytałam,

To już czwarta z kolei książka Richarda Paula Evansa jaką przeczytałam. I jedno mogę o niej powiedzieć na pewno: jest jednocześnie ładną i zaskakującą historią romantyczną.

Beth Cardall poznajemy już na samym początku książki. Kobieta opowiada czytelnikowi swoją historię życia i wprowadza w zakamarki swojego sekretu, o którym nigdy nikomu nie mówiła przez wiele lat.

Beth jest żoną Marca. Mają sześcioletnią córkę Charlotte. Jednak ich małżeństwo nie należy do idealnych. W najmniej oczekiwanym momencie w jej życiu następuje zwrot wydarzeń, który odmieni nie tylko ją samą, ale też całe jej życie. Pewnego dnia, w Święta Bożego Narodzenia, Beth poznaje Matthew. I mimo, iż początkowo nie chce się angażować uczuciowo, z czasem przekonuje się do nowego przyjaciela. Matthew to bardzo tajemniczy mężczyzna. Beth właściwie niewiele wie o nim samym i o jego życiu. Zdumiewające więc jest to, że Matthew wie o niej bardzo dużo. Skąd tyle wie? Czy związek Beth i Matthew będzie należał do udanych? Czy może Matthew jest tylko kimś, kto chce skrzywdzić naiwnie zakochaną kobietę?

"Obiecaj mi" to książka nie tylko o romantycznym uczuciu. To książka, która (mimo iż w pewnym momencie może się stać banalna) każe czytelnikowi się zatrzymać w tym jego pędzącym świecie po to, by zastanowił się nad tym co jest w życiu ważne. Ukazująca, że (jak mawiały słowa piosenki) "W życiu piękne są tylko chwile". To książka o obietnicach i zaufaniu do drugiego człowieka.

Czyta się ją bardzo szybko, kolejne wychodzące na jaw prawdy oraz pojawiające się pytania każą czytelnikowi trwać przy lekturze by poznawał z każdą stroną koleje losów bohaterów.

Polecam

Przeczytane:2016-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2016,
Tajemnica pod jemiołą
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Tajemnica pod jemiołą

Po odejściu żony Alex zostaje sam, z pustym kontem i raną w sercu. Pragnie poznać bratnią duszę – kogoś, kto zrozumie, jak bardzo jest samotny i...

Podarunek
Richard Paul Evans0
Okładka ksiązki - Podarunek

Natan Hurst, cierpiący na Syndrom Tourette’a pracownik działu ochrony sieci sklepów muzycznych, nienawidzi świąt Bożego Narodzenia. Choinka...