Oczy Marzanny M.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008-05-01
ISBN: 978-83-7469-749-1
Dodał/a książkę: jusia

Kamila, Magda, Ramona i Julia, dawne koleżanki z jednej klasy, od ukończenia szkoły spotykają się regularnie co pięć lat, zawsze pod koniec sierpnia i zawsze w domu Julii. Ich spotkania zawsze też są do siebie podobne. Życie każdej z nich, od dawna uporządkowane, toczy się zgodnie z planem.

Ale tym razem spotkanie jest pełne niespodzianek. Pada nawet brzemienny w skutki strzał. Śledztwa - to oficjalne i te, które każda z bohaterek prowadzi sama dla siebie - są pretekstem do pokazania czterech bogatych, odrębnych, a jednak połączonych ze sobą światów. Jakie błędy popełniły przyjaciółki, że teraz jedyną pewną rzeczą jest niepewność wszystkiego? I czy na pewno chcą znać odpowiedź na to pytanie?

Kup książkę Oczy Marzanny M.

Avatar użytkownika - mrowka
mrowka
No i druga książka Grażyny Jeromin-Gałuszki okazała się kompletną klapą. W zeszłym roku powieścią „Złote nietoperze” wygrała autorka konkurs literacki „Kolory życia”. Wtedy ujęła czytelników swoistym, lekko surrealistycznym, onirycznym utworem z niebanalnymi rozwiązaniami fabularnymi. Poetycka narracja i powiew świeżości – między innymi to decydowało o sukcesie. Teraz w białej serii Prószyńskiego (to cykl romansów dla kobiet) wydana została powieść „Oczy Marzanny M.” – literackie nieporozumienie.   Cztery koleżanki ze szkolnych lat: Ramona, Kamila, Julia i Magda – od dwóch dekad spotykają się regularnie co pięć lat. Dzielą się wtedy swoimi sukcesami i szczęściem. Przyjaźń, która przetrwała próbę dorosłości, okazuje się jednak zadziwiająco nieszczera. W życiu kobiet przez dwadzieścia lat wydarzyło się wiele złego. Jedna z nich jest obsesyjnie uporządkowana, inna niewłaściwie lokuje uczucia, kolejna bohaterka także przeżywa sercowe rozterki. Ale żadna z nich nawet się nie spodziewa, jak skończy się spotkanie – wydawałoby się rutynowe. Strzał w kierunku werandy, na której siedzą przyjaciółki, dosięgnie jednej z nich. Andrzej Leski, prowadzący śledztwo, nie będzie miał łatwego zadania: musi nie tylko odkryć prawdę, ale też przedrzeć się przez wszelkie próby zafałszowania rzeczywistości. Co w tym wszystkim ...

Opinie o książce - Oczy Marzanny M.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2017-05-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 300 ksiażek w 2017 roku, Miałam, Obyczajowe,
Na samym początku książki miałam wrażenie, że czytam kryminał. Podczas spotkania organizowanego co pięć lat od zakończenia szkoły, jedna z czterech przyjaciółek zostaje postrzelona. Nieprzytomna trafia do szpitala, co skłąnia pozostałe do refleksji nad swoim życiem. Dowiadują się o sobie wiele nowego... Im dalej, tym wątek kryminalny odsuwa się na drugi plan. A szkoda, jak dla mnie ksiażka na tym traci. Chociaż w czytaniu jest szybka i przyjemna, momentami wynurzenia bohaterek nudziły mnie.
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, polskie czytanie,
To mój pierwszy kontakt z twórczością p. Gałuszko. I jak dla mnie bardzo udany. Kobieca powieść, ale pozbawiona "łopatologicznych" treści i postaci. Cztery przyjaciółki Julia, Magda, Kamila i Ramona co pięć lat spotykają się w domu Julii. Spędzają ze sobą weekend, podczas którego opowiadają o swoich idealnych mężach i dzieciach. Podczas jednego ze spotkań pada strzał, Julia zostaje ranna. Zapada w śpiączkę. Czas oczekiwania na wybudzenie sprzyja poznaniu prawdziwych historii dziewczyn. Bardzo dobrze opowiedziana historia, bez zbędnego patosu z ciekawymi postaciami.
Avatar użytkownika - KKS
KKS
Przeczytane:2016-07-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2016-07-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016,
Avatar użytkownika - lusiast
lusiast
Przeczytane:2015-09-29, Ocena: 6, Przeczytałam, 2015, 52 książki - 2015, Obyczajowe,
Avatar użytkownika - annna84
Przeczytane:2008-11-23, Przeczytałem,
Złoty sen
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Złoty sen

Stara willa w sennym kurorcie, a w niej kobiety, które los zetknął ze sobą po wielu latach. Lili, ekscentryczna właścicielka wilii, dawno temu oświadczyła...

Magnolia
Grażyna Jeromin-Gałuszka0
Okładka ksiązki - Magnolia

Czasami dopiero na bieszczadzkiej wsi życie nabiera prawdziwego znaczenia. Filip Spalski jest pilotem, kocha latać, robił to całe życie. Pewnego dnia...

Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa