Odwrócona lornetka

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2013-06-07
ISBN: 978-83-7767-837-4
Dodał/a książkę: RenataK

"Tata chce, żebym był taki jak on: twardy i wysportowany i żebym robił sto rzeczy naraz. Ale ja taki nie jestem".

"Każdego dnia mam coś po szkole. I nic czasu dla siebie! Tata mówi, że wszyscy tak muszą, że bierzemy udział w wyścigu o dobrą przyszłość. Tyle, że ja nie znoszę się ścigać"

"Tata mówi, że klejenie mozaiki to babskie zajęcie. Nieprawda! Oglądałem album z Ravenny. Super mozaiki! I robili je sami faceci".

Współczesna opowieść o problemach dwunastolatka, który poznając losy XVI-wiecznego rówieśnika, św. Stanisława Kostki, dowiaduje się wiele o sobie samym

Kup książkę Odwrócona lornetka

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:2013-08-07, Ocena: 6, Przeczytałam,
Obrany za patrona młodzieży Stanisław Kostka zasłynął z wzorcowego życia religijnego. Ponieważ kult tego świętego zrodził się natychmiast i spontanicznie, nie baczono na zwyczaje obowiązujące wówczas w zakonie jezuickim: złożenie ciała w drewnianej trumnie i przystrojenie jej kwiatami, rozesłanie krótkiego wspomnienia o zmarłym po wszystkich domach Towarzystwa Jezusowego, odnalezienie po latach – w otwartym grobie nienaruszonego ciała Stanisława, wszystko to miało bezpośredni wpływ na potraktowanie go jako kogoś, kto wstawia się za ludźmi u Boga. Odwrócona lornetka jest opublikowaną przez Wydawnictwo WAM niewielką książeczką, pozwalającą czytelnikowi nie tylko poznać dzieje świętego Stanisława, ale również nabrać dystansu do pędzącej lotem błyskawicy codzienności XXI wieku. Sposób przekazu jest jasny i prosty, język - zabawny oraz całkowicie przystępny. Dzięki Annie Moszyńskiej przygoda ze Staszkiem Kostką stanie się jedną z tych, o których długo się pamięta. W książeczce zastosowano metodę wzajemnego uzupełniania się: zwykła, szara codzienność Mikołaja Kryski poprzeplatana jest opartymi na faktach informacjami o świętym Stanisławie Kostce (zaczerpnięto je z rzeczywistych źródeł, najwięcej z akt procesu beatyfikacyjnego). Połączenie przeszłości z teraźniejszością oraz sacrum z profanum pozwala mieć nadzieję, że chociaż to, co ziemskie, szybko przemija, bez wątpienia nastanie ...

Opinie o książce - Odwrócona lornetka