Odzyskiwanie danych w praktyce

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2002-11-27
Kategoria: Poradniki
ISBN: 8371979738
Liczba stron: 148
Dodał/a książkę: helion

Ocena: 0 (0 głosów)

W czasach, gdy coraz więcej cennych informacji przechowywanych jest na dyskach komputerów, utrata danych może się okazać prawdziwą katastrofą. Nowy komputer możemy kupić, oprogramowanie możemy ponownie zainstalować. Rzeczą niepowtarzalną, a zatem mająca największą wartość są dane. Bagatelizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia awarii to ślepa uliczka.

Znacznie lepiej nauczyć się zabezpieczać ważne informacje, niż wmawiać sobie, że na pewno nic złego się nie zdarzy. Jak to zrobić? Kilka praktycznych sposobów podano w tej książce. Jednak nawet gdy stracimy dane, nie powinniśmy załamywać rąk. Istnieje wiele metod ich odzyskania. Istnieją specjalne programy, dzięki którym możemy uratować nasze informacje.

Książka "Odzyskiwanie danych w praktyce" nauczy Cię korzystania z tych programów. Pomoże również odzyskać dane zabezpieczone zapomnianym hasłem. Opisano między innymi:

  • Różne rodzaje awarii jakie mogą przydarzyć się naszemu komputerowi
  • Metody zabezpieczenia danych przed awariami, wykonywanie kopii zapasowych
  • Kopiowanie uszkodzonych dysków
  • Programy Norton System Works, Norton AntiVirus i Data Advisor
  • Odzyskiwanie zapomnianych haseł w systemie Windows
  • Odczytywanie danych z zaszyfrowanych plików Office XP

Jeśli przydarzyła Ci się utrata ważnych plików, nie ma jeszcze powodów do rozpaczy. W wielu przypadkach możesz je odzyskać. Wystarczy, że będziesz miał pod ręką tę książkę i zachowasz odrobinę zimnej krwi, a uda Ci się uratować to, co najcenniejsze.

Kup książkę Odzyskiwanie danych w praktyce

Opinie o książce - Odzyskiwanie danych w praktyce

Inne książki autora
Pocket PC Ćwiczenia praktyczne
Piotr Czarny 0
Okładka ksiązki - Pocket PC Ćwiczenia praktyczne

Wykorzystaj możliwości Pocket PC Jak skonfigurować i spersonalizować system? W jaki sposób korzystać z oprogramowania dołączonego do Pocket PC? Jak...

Bezpieczeństwo w Windows NT/2000. Ćwiczenia praktyczne
Piotr Czarny0
Okładka ksiązki - Bezpieczeństwo w Windows NT/2000. Ćwiczenia praktyczne

Z naruszeniem bezpieczeństwa domowego czy firmowego komputera kojarzy się przede wszystkim atak crakerów. Jednak niewielu użytkowników postrzega to zjawisko...

Reklamy