Oko Ewy

Kieszonkowe wydanie znakomitej powieści. Ewa Magnus, młoda malarka, żyje w stanie ciągłego lęku. Boi się o przyszłość swoją i córeczki, ponieważ z malarstwa trudno się utrzymać boi się ciężaru życia w samotności boi się także psów i wielu innych rzeczy. Przychodzi jednak dzień, kiedy te wszystkie lęki stają się niczym wobec strachu przed komisarzem Sejerem, który z wolna ją osacza, i przed t a m t y m - przed mordercą, którego widziała... Oryginalna powieść psychologiczna z wątkiem kryminalnym, dramat kobiety przypadkiem uwikłanej w zbrodnię i postawionej w sytuacji bez wyjścia.

Informacje dodatkowe o Oko Ewy:

Oko Ewy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2023-10-13, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Bardzo dziwny był to kryminał, zupełnie nie klasyczny, ale jednak kryminał. Tylko że opowiedziany zupełnie nie po kolei. Najpierw trochę ze środka, kiedy znajdują się jedne zwłoki, potem trochę z przodu, kiedy były inne zwłoki, następnie trochę z końca i znowu ze środka. Albo jakoś tak, w każdym razie, zupełnie nie po kolei. Było to trochę irytujące, ale jednocześnie ciekawe.

Nie było też właściwie klasycznego śledztwa, albo może było w wersji zupełnie szczątkowej, jeśli w ogóle to, co było, można nazwać jakimkolwiek dochodzeniem. Było za to dużo dylematów moralnych. Zadziwień swoją własną osobą. Przyjaźni komisarza Sejera z małoletnim dzieciakiem i jego matką, oraz rodzinno przyjacielskich zawirowań.

A co najdziwniejsze w tym wszystkim, podobało mi się ?. Nie, żeby mi dech zaparło z zachwytu, czy wrażenia, ale czytało się naprawdę fajnie i przyjemnie. Z ciekawością śledziłam postępowanie Ewy i jej, nazwijmy to, problemy. Ode mnie więc porządne mocne siedem gwiazdek. (zwłaszcza że to powieściowy debiut).

Avatar użytkownika - moonioz
moonioz
Przeczytane:2016-10-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Przeczytane,
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2016-09-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - goster
goster
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, dla Mili, ebook,
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2014-01-24, Ocena: 4, Przeczytałam,
Oko Ewy
Fossum Karin0
Okładka ksiązki - Oko Ewy

Ewa, młoda malarka, wiecznie czegoś się boi. Boi się o przyszłość swoja i córeczki, ponieważ z malarstwa trudno się utrzymać. Boi się ciężaru samotności...