Okręt liniowy

Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 2012-02-24
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-63142-60-5
Liczba stron: 313
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 0 (0 głosów)

Maj 1810 roku. Kapitan Horatio Hornblower obejmuje dowództwo na swoim pierwszym okręcie liniowym. HMS „Sutherland” jest najbrzydszym dwu-pokładowcem w Królewskiej Marynarce Wojennej. Hornblower otrzymuje zadanie dołączenia do blokady śródziemnomorskiego Tulonu, utrudniającej dostawy zaopatrzenia dla wojsk napoleońskich. Na szlaku podróży do południowych wybrzeży Francji dodatkowo eskortuje konwój statków handlowych Kompanii Wschodnio-indyjskiej, płynący wzdłuż pełnego wrogich korsarzy wybrzeża Europy.

Pełna napięcia i zwrotów wartka akcja powieści przenosi nas na burzliwe wody Atlantyku i doprowadza na gorące Morze Śródziemne. Doskonale oddane realia wojny morskiej z przełomu XVIII i XIX wieku, a przede wszystkim charyzmatyczny główny bohater sprawiają, że od tej lektury trudno się oderwać.

„Okręt liniowy” to kolejna pozycja z jedenastoczęściowej serii opowiadającej o przygodach Horatio Hornblowera. Jego losy śledzą czytelnicy na całym świecie, a kilka tomów doczekało się ekranizacji.

C.S. Forester (1899–1966) jest autorem kilkunastu powieści marynistycznych i wojennych, w tym „Afrykańskiej królowej”, „Generała”, „Ostatnich dni Bismarcka” i „Marynarza Dodda”. Największą sławę przyniosły mu jednak książki o Horatio Hornblowerze, genialnym oficerze brytyjskiej marynarki wojennej w okresie wojen napoleońskich, którego przygody składają się na słynny jedenasto-częściowy cykl. Przez wiele lat Hornblower był jednym z ulubionych bohaterów literatury angielskiej, a dorównać mógł mu jedynie Sherlock Holmes.

Kup książkę Okręt liniowy

Opinie o książce - Okręt liniowy

Inne książki autora
Szczęśliwy powrót
C.S. Forester0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy powrót

Rok 1808. Wojska napoleońskie opanowują Europę. Na morzach trwa zażarta wojna pomiędzy sprzymierzoną flotą Francji z Hiszpanią, a marynarką Wielkiej Brytanii...

Reklamy