Opactwo

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2012-09-11
ISBN: 978-83-7839-287-3
Dodał/a książkę: Małgorzata Korczak

Łamiący tabu kryminał o detektywie-muzułmaninie, który by dojść do prawdy, nie waha się działać poza prawem. Ash Rashid jest byłym detektywem wydziału zabójstw, który nie może znieść myśli o poprowadzeniu następnego śledztwa w sprawie morderstwa. Za rok zakończy służbę w policji na dobre. Taki ma przynajmniej plan, do momentu gdy w domku gościnnym jednego z najbogatszych obywateli w mieście zostaje znalezione ciało jego siostrzenicy. Koroner stwierdza, że dziewczyna zmarła z przedawkowania, ale coś w tej sprawie nie gra. Wbrew rozkazom, Ash wszczyna własne śledztwo, by znaleźć mordercę, ale im dłużej szuka, tym bardziej wplątuje się w sprawę, a ta coraz mocniej dotyka jego życia. Jeżeli nie rozwiąże zagadki szybko, siostrzenica może nie być jedynym członkiem rodziny, którego będzie musiał pochować. Fenomen wydawniczy! Powieść wydana w formie elektronicznej, która osiągnęła status bestsellera na liście „New York Timesa”, a na samym Amazonie sprzedała się w nakładzie przekraczającym 500 tysięcy egzemplarzy. Chris Culver trafił na listę Najbardziej Poczytnych Autorów „New York Timesa”. Kiedy nie pisze, lubi spędzać czas, spacerując po lesie, pływając kajakiem i, ku konsternacji żony, grając w gry wideo. Wcześniej był wykładowcą filozofii na małym uniwersytecie w południowym Arkansas, obecnie mieszka wraz z żoną w St. Louis w stanie Missouri.

Kup książkę Opactwo

Opinie o książce - Opactwo

Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-03-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Udany debiut autora. "Opactwo" prezentuje dość ciekawą intrygę. Bohatera z krwi i kości, który nie może być pewnym tego, kto tak naprawdę jest jego przyjacielem, a kto wilkiem w owczej skórze. Autor dobrze i konsekwentnie buduje postacie. Mały minus za to, że nie do końca wyjaśnione zostały motywy i niecny plan utalentowanej pani doktor. "Opactwo" to dobry kryminał i pierwsza książka Chrisa Culvera wydana w naszym kraju. Autor dotychczas wydał pięć pozycji, z czego cztery to historie o detektywie Ash'u Rashid. Mam nadzieję, że polski wydawca zdecyduje się na wydanie kolejnych książek autora, gdyż z chęcią przeczytałabym o innych śledztwach prowadzonych przez detektywa.
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa