Okładka książki - Opowieść o Darwinie

Opowieść o Darwinie

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2011-04-06
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788374959469
Liczba stron: 720
Dodał/a książkę: zuzanna dedyk

Ocena: 6 (2 głosów)

- niezwykła powieść autora "Pasji życia", "Bezmiaru sławy" i "Greckiego skarbu" - skromny przyrodnik, który zburzył fundamenty wiedzy o świecie i od dwóch stuleci fascynuje filozofów - Kim był Karol Darwin? Jaka była jego epoka?

Irving Stone zadziwia. Każda z jego powieści to niesłychane bogactwo szczegółów historycznych i faktów z życia bohaterów, wiernie oddane realia i autentyczny język epoki - a wszystko to ujęte w wysmakowaną literacką formę i okraszone pisarską wyobraźnią. Opowieść o Karolu Darwinie musi więc zadziwiać tym bardziej: ta ogromna książka nie jest ani trochę nużąca.

Kim naprawdę był ów człowiek, który - przekonany, że jego teoria jest słuszna - nie zawahał się zaryzykować reputacji, pozycji towarzyskiej i przyjaźni, był gotów znosią brutalne ataki, szyderstwa i groźby? Skąd czerpał odwagę, by zmierzyć się z głęboko zakorzenionymi przekonaniami ludzi, co w wiktoriańskiej Anglii było chyba trudniejsze niż kiedykolwiek?

Kup książkę Opowieść o Darwinie

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Opinie o książce - Opowieść o Darwinie

Avatar użytkownika - zuzannaxd
zuzannaxd
Przeczytane:2013-04-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka szalenie mi się podobała. Dosłownie nie mogłam się od niej oderwać. Pierwsza część opisuje 5 letnią podróż na jednostce"HSM Beagle" pod dowództwem kapitana FitzRoy'a, a życie i twórczość wybitnego naukowca Karola Darwina. Był on bardzo uparty i nie zważając na ubliżania i groźby dążył do celu. Napisał wiele wspaniałych książek, które znacznie wyprzedzały swoje stulecie. Po przeczytaniu tej książki Karol Darwin jest dla mnie bohaterem. "Opowieść o Darwinie" to hołd składany wielkiemu odkrywcy a zarazem historia zwykłego człowieka. Gorąco zachęcam do przeczytania. :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - GRZADA
GRZADA
Przeczytane:2012-02-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Inne książki autora
Grecki skarb
Irving Stone 0
Okładka ksiązki - Grecki skarb

Zbeletryzowana biografia wielkiego archeologa-amatora, Henryka Schliemanna - jednego z największych archeologów 19. stulecia, słynnego i kontrowersyjnego...

Pasje utajone czyli życie Zygmunta Freuda t1
Irving Stone0
Okładka ksiązki - Pasje utajone czyli życie Zygmunta Freuda t1

Głośna zbeletryzowana biografia twórcy psychoanalizy. "Rozkosz jest premią natury za trud płodzenia i rodzenia. Nasze namiętności często stają się...

Reklamy