Order

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2015-11-27
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 978-83-7995-033-1
Liczba stron: 250
Dodał/a książkę: czytam

Ocena: 6 (1 głosów)

Magia powróciła do Warszawy, a wraz z nią pojawiły się kłopoty – zaginął ważny dla bezpieczeństwa stolicy przedmiot. Prowadzone konwencjonalnymi metodami śledztwo nie przynosi rezultatów, czas na rozwiązania magiczne. Do pomocy zostaje zwerbowany Herbert Kruk.

Kto planuje zaszkodzić pozbawionej ochrony Warszawie i jej mieszkańcom?
Jaką moc kryje w sobie Order, który miasto otrzymało kilkadziesiąt lat temu z rąk potężnego maga i dlaczego został skradziony?
„Coś się wydarzy” – obwieszczają ogłoszenia w autobusach.
Tylko co?! Tropy prowadzą w różne miejsca, a czasu jest jak zwykle za mało.

Kup książkę Order

Opinie o książce - Order

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2016-02-25, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016, Mam,
Po drugą część przygód Herberta Kruka sięgnąłem niecierpliwie - tyle wątków czeka na wyjaśnienie. Czy je znalazłem? Na pewno ubawiłem się szukając. Od wydarzeń na Kanonii minęło trochę czasu, Herbert próbuje się poskładać w całość i zorganizować otoczenie. Przeprowadza się w dość ciekawe miejsce, gdzie często pojawiają się Anka i Zezel, notorycznie redukujący zasoby żywieniowe maga. Herbert poprzysiągł Schrodingerowi zemstę, ale poza tym nie szuka kłopotów - raczej to one znajdują jego. Znika nadany Warszawie Krzyż Virtuti Militari, który nie jest tylko orderem, ale i potężnym talizmanem. To oznacza, że nadciągają naprawdę duże kłopoty - a któż inny mógłby im poradzić, jeśli nie nasz krawiec - hobbysta? Tym bardziej teraz, gdy magia wróciła do metropolii, powodując zmiany zarówno w tkance miejskiej, jak i w podejściu władz. Autor wyraźnie nabiera rozpędu, dialogi są przekomiczne, postaci otaczające Kruka pojawiają się częściej i intensywniej, dowiadujemy się też nieco w sprawie zagadkowej dłoni maga i implikacji jej pojawienia się. Ponownie spotykamy odrażających bazyliszków i tajemnicze Bractwo Miast o niewiadomej agendzie (mam jakieś niejasne podejrzenia, ciekawe czy słuszne). Marcin Jamiołkowski znów żongluje legendami, realnymi wydarzeniami i postaciami z życia stolicy zgrabnie i zaskakująco wplatając je w fabułę. Kryminalna zagadka to zadanie nie tylko dla maga, więc pojawia się funkcjonariusz BORu - i tu nie obywa się bez paru dowcipów i zabawy konwencją twardziela. Oprócz niego znajdzie się i dama, nie zawsze w potrzebie. Wraz z rozwojem akcji, rozwija się i sama zagadka, motając i dodając nowe wątki. Nic tu nie jest pewne, ale nie ma czasu na zastanawianie się. Herbert stosuje tu więcej magii, co często mimo grozy sytuacji jest przekomiczne. Czy wszystkie wątki się wyjaśniają? Niekoniecznie. Czasami odpowiedź przynosi kolejne pytania, a trop prowadzi w zupełnie innym, nieznanym kierunku. Innym razem - jak w przypadku zawartości rękawiczki maga - wyjaśnienie komplikuje jego sytuację i stawia w obliczu wątpliwości. Zostaje jeszcze Złota Kaczka... Dużo humoru, wartkiej akcji, bystrych obserwacji życia Warszawy widocznych w przewijających się w tle obrazach. Świeża, pomysłowa magia i brawurowe plany. Urban fantasy na wysokim poziomie - cale szczęście, że na kolejny tom nie będzie trzeba za długo czekać.
Link do opinii
Inne książki autora
Keller
Marcin Jamiołkowski0
Okładka ksiązki - Keller

Od Rozproszenia upłynęło kilka tysięcy lat. Ludzie opuścili Ziemię i przenieśli się do innych układów gwiezdnych. Znaleźli nowe światy do zamieszkania...

Okup krwi
Marcin Jamiołkowski0
Okładka ksiązki - Okup krwi

Herbert wiedzie spokojne życie w jednej z podwarszawskich miejscowości, gdzie nikt nie zna jego mrocznej przeszłości. Nawet przed ukochaną kobietą skrzętnie...

Recenzje miesiąca
Sankofa. Nie zmarnuj życia
Tomasz Gaj OP, Magdalena Pajkowska
Okładka książki - Sankofa. Nie zmarnuj życia
Elementarz dla rodziców
Jacek Mycielski
Okładka książki - Elementarz dla rodziców
Pensjonat pod Świerkiem
praca zbiorowa
Okładka książki - Pensjonat pod Świerkiem
Powstanie film narodowy
Jacek Świdziński
Okładka książki - Powstanie  film narodowy
Frida Kahlo prywatnie
Suzanne Barbezat
Okładka książki - Frida Kahlo prywatnie
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy