Osiemdziesiąt dni żółtych

To powieść o budowaniu trudnej, namiętnej, burzliwej i bardzo bujnej erotycznie relacji między młodą skrzypaczką i bogatym profesorem uniwersytetu. Poznajemy nie tylko mroczne strony bohaterów, ale i świat klubów sado-maso i fetyszystów z Londynu i Nowego Jorku, a pikanterii i wdzięku dodaje wszechobecna muzyka klasyczna. „Muzyka, a szczególnie gra na skrzypcach daje ogromne możliwości budowania napięcia erotycznego” – mówi jeden z autorów. Bo Vina Jackson to pseudonim dwojga uznanych pisarzy (chcących zachować pełną anonimowość), którzy po raz pierwszy napisali razem powieść. On – autor 9. powieści, to znany człowiek z branży wydawniczej, redaktor, wydawca, felietonista i… kolekcjoner i specjalista w dziedzinie erotyki. Ona - autorka również publikowana w Anglii, pracuje jako wysokiej klasy finansistka w londyńskim City i także jest znaną postacią na londyńskiej scenie sado-maso. „Nowa opowieść to oczywiście romans, ale o wiele szerzej traktuje ona tematy seksualności, pożądania i czasem ciemnej strony miłości – mówią autorzy. – Osiemdziesiąt dni żółtych były porównywane z Pięćdziesięcioma twarzami Greya. Książki E.L. James są krytykowane za jakość literacką, ale chwalone za romantyczną opowieść. Mamy nadzieję, że Osiemdziesiąt dni oddaje ten sam klimat niebezpiecznej miłości, ale mamy też nadzieję, że jakość naszego pisarstwa zostanie doceniona”. Jak w "Pięćdziesięciu twarzach Greya" mamy młodą (choć nie tak niewinną) dziewczynę i zagadkowego bogatego profesora. Tyle że ich relacje są znacznie bardziej skomplikowane. Summer, targana namiętnościami skrzypaczka o włosach koloru płomieni, nieszczęśliwa w swoim związku, zamiast w salach koncertowych gra Vivaldiego w metrze. Pewnego dnia skrzypce ulegają uszkodzeniu nie do naprawienia. I wtedy Summer otrzymuje propozycję od młodego, bogatego profesora uniwersytetu. Dominik kupi jej nowe skrzypce, pod warunkiem że zagra tylko dla niego prywatny koncert… Tak rozpoczyna się niebezpieczna, pełna zawirowań i nieprzewidzianych zdarzeń podróż obojga do mrocznego kresu siebie poprzez zakazane miejsca i sale koncertowe Londynu i Nowego Jorku. Czy tak spalająca namiętność może przetrwać?

Informacje dodatkowe o Osiemdziesiąt dni żółtych:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2012-10-02

Kup książkę Osiemdziesiąt dni żółtych

Osiemdziesiąt dni żółtych - opinie o książce

Avatar użytkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Bardziej pikantna wersja 50 twarzy greya, nie każdemu się spodoba ale cyzta się szybko i przyjemnie no i porusza fantazje :)
Avatar użytkownika - konwallia
konwallia
Przeczytane:2014-04-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Hasło z okładki "Jeśli lubisz Pięćdziesiąt twarzy Greya, zakochasz się w Osiemdziesięciu Dniach Żółtych" to jedna wielka bzdura. Jeśli ktoś był w stanie zachwycić się amatorszczyzną E L James, to serii "Osiemdziesięciu dni" raczej nie pokocha. Dlaczego? Choćby dlatego, że nie ma tutaj naiwnej bohaterki, jej pławiącej się w zachwytach wewnętrznej bogini ani uroczego pana Greya bawiącego się w kontrakty, nie tylko te biurowe. Z kolejnych stronic nie wycieka cukierkowa słodycz słowa a opisy odważniejszych scen nie są ani aluzyjne ani podkolorowane. Pierwszy tom serii ukazującej się pod nazwiskiem Viny Jackson to początek ekscytującego romansu skrzypaczki Summer oraz wykładowcy uniwersyteckiego Dominika. Ich relacje zahaczają o świat BDSM, okraszone są jednak subtelną nutką tajemniczości i baśniowości. Ich uczucie opiera się w znacznej mierze na zaufaniu i badaniu własnych granic. Nieprzewidziany splot zdarzeń popycha jednak Summer w ręce Victora, który ukazuje jej znacznie odważniejsze i dużo bardziej brutalne odcienie świata SM. Summer uwikłana zostaje więc w dwa niby podobne ale jednak znacząco różne związki. Związki te dosyć obrazowo przedstawiają różnice pomiędzy uprzedmiotowieniem jednej ze stron a prawdziwym, opierającym się na uczuciu oddaniem. Podchodziłam do książki dwukrotnie. Pierwsza lektura była dla mnie swego rodzaju szokiem. Czytałam z wypisaną na twarzy konsternacją. Nie bardzo wiedziałam czego od tej książki oczekuję. Bezwstydność niektórych scen oraz ordynarność słownictwa powodowała u mnie zażenowanie. Przeczytałam jednak do końca. Sięgnęłam po tom kolejny i kolejny. Z zafascynowaniem zaczęłam dostrzegać ich spójność oraz przemyślaną fabułę. Po czym sięgnęłam po pierwszy tom ponownie. Szok zastąpiony został czystą i niewymagającą przyjemnością czytania. Pikantne opisy już nie raziły, soczystość języka nie przeszkadzała. Uznałam je za integralną część książki, która bez nich nie byłaby tak realistyczna. Sięgając po powieść z półki oznaczonej etykietą "literatura erotyczna", trzeba zdawać sobie sprawę, że to swego rodzaju voyeuryzm. Podglądactwo wymaga odwagi. Dobra literatura erotyczna, jeśli za taką ma być traktowana, może a nawet powinna być odważna i mocna w swoim przekazie. W tego typu książkach jest i powinno być miejsce na obsceniczność oraz wyuzdanie (oczywiście umiejętnie i ze smakiem wplecione gdyż jego nadmiar z literatury erotycznej robi literaturę pornograficzną). Dosadność języka i jego wulgarność , jeśli wymaga tego kontekst, jest jak najbardziej uzasadniona. Jeśli odbiorca ma z tym problem, powinien odłożyć książkę na półkę i sięgnąć np. po Harlequin lub już wcześniej wspomnianego Greya. Oszczędzi sobie nerwów i niesmaku.
Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2013-11-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013, pożyczone ;),
Dwoje bohaterów- on profesor (Dominik) ona utalentowana młoda skrzypaczka. Ich drogi niespodziewanie się spotykają. On oferuje się kupić jej nowe skrzypce (gdyż stare zostały brutalnie zniszczone przez kiboli) w zamian za koncert tylko dla niego. Na jednym koncercie jednak się nie kończy i dziewczyna odkrywa że jest uległa co niemal nie kończy się źle dla niej za przyczyną "przyjaciela" Dominika. Książka w stylu dozwolone od lat osiemnastu. Momentami śmieszna lecz z drugiej strony poruszająca.
Avatar użytkownika - Accole
Accole
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Dobra opowieść skrzypaczki i profesora. Miłość niby niemożliwa , a jednak ..
Avatar użytkownika - lipka02
lipka02
Przeczytane:2013-07-26, Ocena: 2, Chcę przeczytać, 2013,
Nie wiem jakim cudem ta książka została wydana,stała się bestsellerem oraz ma kolejne części! Na całym świecie tylu zdolnych pisarzy puka od drzwi do drzwi wydawnictw by móc wydać swą debiutancką powieść a tu taki chłam jest sprzedawany w tysiącach egzemplarzy. http://swiatksiazkii.blogspot.com/2013/07/osiemdziesiat-dni-zotych-vina-jackson.html
Avatar użytkownika - Madlene
Madlene
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 6, Przeczytałam,
Bardzo ciekawa. Może bulwersująca dla niektórych, ale dla mnie po prostu ciekawa. Co innego niż Grey, zdecydowanie. Jedynym wspólnym elementem jest wątek erotyczny. Ale styl zdecydowanie inny ;)
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2013-07-11, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Parę tylko rzeczy łączy tę książkę z Greyem. Np. mających się ku sobie głównych bohaterów i mocniejszy seks :) Polecam wszystkim, Summer i Dominik dzięki łączącemu ich uczuciu uczą się wielu nowych rzeczy, zwłaszcza Summer. Inspirująca i ociekająca ostrym seksem. ;)
Avatar użytkownika - Cusheecka
Cusheecka
Przeczytane:2013-02-06, Ocena: 1, Przeczytałam, e-book,
Książka o niczym. Fabuła, a raczej jej brak sprawia, że tych kilkanaście stron nie można nazwać nawet książką. Ciężko mi ją przyporządkować do jakiegokolwiek gatunku literackiego.
Avatar użytkownika - lindi
lindi
Przeczytane:2014-01-09, Ocena: 2, Przeczytałem, Przeczytane 2013 rok,
Avatar użytkownika - adgam91
adgam91
Przeczytane:2013-12-04, Ocena: 3, Przeczytałam, 12 książek 2013, Przeczytane 2013,
Avatar użytkownika - Malwa89
Malwa89
Przeczytane:2013-02-28, Ocena: 3, Przeczytałam,
Osiemdziesiąt dni czerwonych
Vina Jackson 0
Okładka ksiązki - Osiemdziesiąt dni czerwonych

Summer, teraz już skrzypaczka światowej sławy, wraca do Londynu - miasta, gdzie dla niej wszystko się zaczęło. Wolna i niezależna rzuca się w serię gorących...

Osiemdziesiąt dni niebieskich
Vina Jackson 0
Okładka ksiązki - Osiemdziesiąt dni niebieskich

Summer nie wytrzymała niebezpiecznego związku z Dominikiem. Uciekła z Londynu. Teraz pod czujnym okiem atrakcyjnego dyrygenta nowojorskiej orkiestry rozkwita...