Oto jest Kasia

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2010-07-28
ISBN: 978-83-10-119-247
Dodał/a książkę: Autor X

Często zdarza się, że dzieci nie są brane pod uwagę tak, jak by tego chciały. Taką sytuację poznajemy w krótkiej opowieści zatytułowanej Oto jest Kasia. Książka przedstawia sytuację zazdrości dziecka o „względy” ze strony rodziców.

Dziewczyna jako najmłodsza w rodzinie, zawsze była w centrum uwagi. Szczególnie pokazywali to jej rodzice. Była szczęśliwa, miała dobre oceny, przyjaciół. Nadszedł jednak dzień, że to wszystko się odwróciło i nie była już brana pod uwagę tak, jak wcześniej. Taką sytuację spowodowały narodziny jej młodszej siostrzyczki, która „przejęła” całą tę uwagę na siebie. Kasia była niezadowolona i bardzo się zmieniła. Tak się zmieniła, że jej zachowanie doprowadziło do pogorszenia zdrowia młodszej siostrzyczki.

Mira Jaworczakowa pokazuje, do czego potrafi doprowadzić zbyt wielkie poświęcenie uwagi tylko jednemu dziecku. Reszta zostaje z boku i zaczyna się wzajemnie nienawidzić, co może doprowadzić do niemiłych rzeczy. Autorka stworzyła serie „Poczytaj mi mamo”, w której umieściła utwory w sam raz do poczytania dzieciom przed snem.

Kup książkę Oto jest Kasia

Opinie o książce - Oto jest Kasia

Avatar użytkownika - AMAF12
AMAF12
Przeczytane:2015-04-17, Ocena: 6, Przeczytałam,
Książka opowiada o Kasi która ma brata Jurka.W szkole uczy się najlepiej więc wszyscy ją lubią i zwracają na nią uwagę.Pewnego dnia do ich klasy przychodzi nowa uczennica Anielka więc wszyscy chcą się z nią bawić więc Kasia obraża się i staje się samolubna.Pewnego dnia gdy wstaje rano nie ma mamy.Nikt nie chcę jaj powiedzieć gdzie jest mama.Wszyscy każą jej sprzątać i przygotowywać dom na powrót mamy.reszcie mama wraca ale Kasia nie jest zachwycona ponieważ mama przywiozła mała dzidzie.Nazywa się Agnieszka i pędzie siostrą Kasi ale Kasia jej nie chce.Więc zaniedbuje naukę.
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy