PAK Zabójczy błękit Zatrute życie Bóg Chaosu

Zabójczy błękit Akcja dzieje się głównie w latach 1669 - 1670, kiedy to garstka szaleńców próbuje obalić w Holandii kalwinizm i przywrócić chrześcijaństwo. Główny bohater i narrator, młody artysta o nazwisku Cornelius Suythof, zafascynowany dziełami Rembrandta van Rijna, dorabia pracą w więzieniu, bo z malowania nie może się utrzymać. Pewnego dnia popełnia tam samobójstwo wielokrotny morderca, wcześniej szanowany kupiec. W jego celi Cornelius i jego przyjaciel Ossel znajdują tajemniczy portret rodziny namalowany w intensywnych odcieniach koloru niebieskiego. Ossel zabiera obraz do domu, a wkrótce sam trafia do więzienia, oskarżony o zabicie żony. Cornelius wpada na myśl, że niebieski obraz może w jakiś sposób sprowadzać na ludzi śmierć. Próba wyjaśnienia tajemnicy czynu przyjaciela prowadzi bohatera do zdekonspirowania potężnego spisku chrześcijan.Zatrute życie Bohaterka książki, Sasza, jest malarką i zajmuje się restauracją obrazów. Pewnego dnia klientka przynosi jej bardzo zniszczony pejzaż, który Sasza przez przypadek kompletnie niszczy. Obawiając się procesu o odszko-dowania, stara się odszukać autora tego obrazu. Okazuje się, że cała jego rodzina zginęła w tajemniczych okolicz-nościach, a on sam siedzi w więzieniu. Udaje jej się jednak odnaleźć właścicielkę domu ukazanego na obrazie. To pierwsza miłość malarza - i klientka Saszy.Bóg ChaosuII wojna światowa, Egipt. Brytyjska Królewska Policja Wojskowa natrafia na serię morderstw popełnionych na wysokich oficerach sztabowych. Ofiary mają wycięty na piersi znak Seta - Boga Chaosu z hasłem "Wyzwolenie". Prowadzący śledztwo major Quinn staje przed pytaniem: czy to morderstwa polityczne popełnione przez sprzyjających Hitlerowi Egipcjan, czy zemsta męża na kochankach żony, czy też efekt działalności szpiega, tajemniczego Kondora. W miarę przybywania poszlak okazuje się, że większość z nich świadczy przeciwko Qinnowi i jego żonie. Bohater musi stanąć na głowie, żeby się oczyścić i doprowadzić do ujęcia zbrodniarza. Czy starożytni bogowie egipscy stają do walki po stronie nazistów?

Informacje dodatkowe o PAK Zabójczy błękit Zatrute życie Bóg Chaosu:

Wydawnictwo: Dolnośląskie