Paleo dieta

Data wydania: 2011-09-28
Kategoria: Medycyna i zdrowie
ISBN: 978-83-245-1868-5
Dodał/a książkę: Marta Szalińska

"Paleo dieta" to książka nie tylko o jednej z wielu diet pozwalających schudnąć, to książka o nowym sposobie na życie związanym ze zmianą nawyków dotyczących jedzenia jak i podejścia do ruchu, snu, zdrowia. Autor odsłania historię pierwotnych nawyków żywieniowych człowieka, łącząc wiedzę z klku dziedzin nauki : antropologii, genetyki, biochemii, immunologii. Dzięki lekturze książki można poznać przyczyny zachorowań na raka, cukrzycę czy chorobę Parkinsona. Robb Wolf przedstawia wpływ różnych rodzajów pokarmów na zdrowie, kondycję, długość życia. Pozycja zawiera propozycję ćwiczeń fizycznych oraz przykładowy jadłospis na 30 dni wraz z przepisami. Autor zachęca do wypróbowania diety opisanej przez niego bardzo szczegółowo, ale podkreśla, że powinna być połączona z ruchem i odpowiednią dawką snu. Polecam wszystkim, którzy chcą coś zmienić w swoim życiu, poprawić ogólną kondycję, mieć wpływ na swoje zdrowie i zapobiegać niektórym jednostkom chorobowym.

Kup książkę Paleo dieta

Opinie o książce - Paleo dieta

Avatar użytkownika - Mathab
Mathab
Przeczytane:2013-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Książka napisana fachowo zrozumiałym językiem dla każdego czytelnika. Zawiera wytłumaczenie procesu trawienia oraz znaczenia hormonów dla zdrowia człowieka oraz wpływu ich zaburzeń na powstawanie różnych chorób. Autor proponuje nie kolejną "dietę cud" lecz sposób na życie. Jeżeli ktoś chce zrobić coś dla siebie i swojego zdrowia, gorąco polecam.