Pan Potwór

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-02-21
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-240-1753-9
Liczba stron: 296
Dodał/a książkę: Kasia Pessel

Ocena: 4 (4 głosów)

"Całe życie starałem się trzymać moją mroczną naturę pod kluczem, gdzie nikogo nie może skrzywdzić. Jednak pojawił się demon i aby go powstrzymać, musiałem ją uwolnić. A teraz nie bardzo wiem, jak nad sobą zapanować. Tę mroczną stronę nazwałem Panem Potworem. To on śni o ociekających krwią..."

Kup książkę Pan Potwór

Opinie o książce - Pan Potwór

Avatar użytkownika - la_pinguin
la_pinguin
Przeczytane:2014-02-06, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2014,
"Pan Potwór" miał być gratką dla mnie, miłośniczki seriali o seryjnych mordercach i pracy policyjnych profilerów. Niestety dostałam coś całkiem innego niż miałam nadzieję. John Cleaver ma 16 lat, ale trudno go nazwać normalnym nastolatkiem. Mieszka na obrzeżach małej mieściny z matką i pomaga jej w prowadzeniu rodzinnego interesu, jakim jest, znajdujący się w domu, dom pogrzebowy. Jednak to nie balsamowanie zwłok jest największym dziwactwem Johna, a fakt, że siedzi w nim socjopata, który z czasem może się stać seryjnym mordercą. To właśnie jego chłopak nazwał Panem Potworem. "Pan Potwór" marzy o znęcaniu się nad ludźmi i stara się przejąć kontrolę nad bohaterem. Jednak John usilnie trzyma go w ryzach. W tym celu stworzył nawet listę zasad, których przestrzeganie zapewnia wszystkim bezpieczeństwo. Jednak kiedy kilka miesięcy wcześniej w Clayton zaczął grasować seryjny morderca pozwolił on swojej gorszej stronie przejąć panowanie- znalazł go i zabił. Od tego czasu Pan Potwór coraz bardziej łaknie krwi, zaś w miasteczku pojawia się kolejny zabójca, który wyraźnie chce przekazać Johnowi jakąś wiadomość. Na pewno ogromnym plusem tej książki jest to, że patrzymy na wydarzenia oczami głównego bohatera. Dzięki temu możemy przyjrzeć się wszystkim jego rozterkom i podglądać wewnętrzną walkę jaką toczy ze swoją mroczną stroną. Za jej kolejny plus mogę uznać to, że zaskoczyło mnie rozwiązanie zagadki i kilka ostatnich scen nie pozwalało mi się oderwać, ale... Spodziewałam się kryminału (owszem z drastycznymi scenami), w którym autor spróbuje odkryć tajniki chorego umysłu. Książki pełnej napięcia, niuansów, takiej którą trudno odłożyć jest na półkę (czegoś w stylu najlepszych thrillerów duetu Preston i Child). Z kolei Dan Wells zaserwował mi: nudny "wstęp" trwający przez pół książki, podczas którego bohater opowiada w kółko o tych samych emocjach i wydarzeniach, a także krwawą jatkę stanowiącą zlepek tortur z mało ambitnych horrorów. Zaś ostatecznie zniechęcił mnie czymś innym: poprzedni morderca był demonem. Nie mógł żyć bez organów zabieranych ofiarom, a kiedy John go zabił jego ciało się rozpuściło. I teraz też chłopak szuka demona. Istoty nadprzyrodzonej... "Pan Potwór" to druga część historii Johna. Pierwsza opowiada, o wspominanej przeze mnie, sprawie serii morderstw sprzed kilku miesięcy. Czytałam tylko Pana Potwora i nie miałam żadnych problemów z odnalezieniem się w fabule. Także bez obaw można sięgać po którąkolwiek książkę z serii. Ja pozostaję rozczarowana. Byłam nastawiona na psychologiczny portret seryjnego mordercy. Otrzymałam opowieść o potworach. Za inne książki Dana Wellsa podziękuję.
Link do opinii
Avatar użytkownika - angel92
angel92
Przeczytane:2017-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w 2017,
Avatar użytkownika - EratoCzyta
EratoCzyta
Przeczytane:2016-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Moja półka, Przeczytane, Przeczytane 2016,
Avatar użytkownika - Azzmon
Azzmon
Przeczytane:2014-03-31, Ocena: 3, Przeczytałem, Przeczytane,
Avatar użytkownika - Sil
Sil
Przeczytane:2012-09-26, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Igneriss
Igneriss
Przeczytane:2012-06-22, Przeczytałam,
Inne książki autora
Partials. Częściowcy
Dan Wells0
Okładka ksiązki - Partials. Częściowcy

Pierwsza z cyklu powieści Dana Wellsa, autora nominowanego do Hugo i Campbell Award, klasyczna wizja świata po apokalipsie, dla której inspiracją były...

Reklamy