Okładka książki - Pianistka

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7414-100-X
Dodał/a książkę: Autor X

AUTORKA UHONOROWANA LITERACKĄ NAGRODĄ NOBLA 2004. Erika, prawie czterdziestoletnia niespełniona artystka, mieszka z demoniczną matką, od której jest uzależniona psychicznie. Wychowana bez ojca, w izolacji od męskiego towarzystwa kobieta nie radzi sobie ze swoją własną seksualnością. Czy młody mężczyzna, który pojawi się w życiu Eriki, przerwie destrukcyjny związek matki i córki?

Kup książkę Pianistka

Opinie o książce - Pianistka

Avatar użytkownika - Mamalea
Mamalea
Przeczytane:2017-06-23, Ocena: 2, Przeczytałam, 12 książek 2017,
Elfriede Jelinek... Noblistka... Na razie miałam okazję zapoznać się z jedną jej książką - "Pianistka". Nie polecam. Fabuła nudna, nie ma tu nic ani szokującego ani odkrywczego. Ot, historia niespełnionej artystki zniewolonej psychicznie i uzależnionej od matki, co przejawia się szerokim spektrum zaburzeń. Od narcyzmu przeplatającego się z kompleksami i poczuciem niższości, przez obsesje seksualne, po masochizm. Można było to przedstawić ciekawiej, wnikliwiej. W dodatku forma też mi nie odpowiadała - momentami styl ten przywodzi na myśl wręcz didaskalia.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2010-01-09, Ocena: 1, Przeczytałam,
Okropność! Zgrzyt zębów... szokujące...
Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-03-28, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Genialna powieść nagrodzonej Noblem pisarki. Na pewno szokująca, nazywana nawet skandaliczną. Świetny styl, trudny temat. Pokazana bardzo toksyczna relacja między matką a córką.
Avatar użytkownika - elphaba
Przeczytane:2011-04-19, Przeczytałam,
Kupieckie kontrakty
Elfride Jelinek0
Okładka ksiązki - Kupieckie kontrakty

Najnowszy utwór dla teatru Jelinek, czyli "Kupieckie kontrakty", po względem wyboru problematyki zdaje się nie mieć wiele wspólnego z jej dotychczasową...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński