Okładka książki - Pięciopsiaczki

Pięciopsiaczki

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2015-10-15
Dodał/a książkę: Autor X

Balbina urodziła pięć szczeniaków. Wszystkie pracowicie broją przez cały dzień. Ale wszystko się im wybacza - w końcu to jeszcze dzieci. Psie dzieci. Przed ich właścicielami - sympatycznym rodzeństwem: Karoliną i Karolem - stoi nie lada zadanie: trzeba pięciopsiaczkom znaleźć nowy dom!

Wesoła książeczka, poprzetykana wierszykami, która poza tym, że bawi, uczy odpowiedzialności i miłości do stworzeń słabszych od nas.

Kup książkę Pięciopsiaczki

Opinie o książce - Pięciopsiaczki

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-04-30, Ocena: 6, Przeczytałam,
Przezabawna ciepła opowieść prawie rymowana o psich wieloraczkach- pięciopsiaczkach. Moje dzieci bardzo polubiły tą książkę. Wielkim atutem jest grafika- śliczne ilustracje uroczych psiaczków. Mi spodobał się wymiar moralizatorski. Polecam serdecznie.
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2015-04-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 (327) książek w 2015 roku, Audiobooki, Mam,
Zabawna historyjka Wandy Chotomskiej znanej pisarki dziecięcej. Balbinie rodzi się pięć maluchów. Dzieci z rodziny, której członkiem są pieski ochrzciły je Pięciopsiaczki. Maluchy dokazują, ale też niektórym pora by znaleźć dom. W książeczce oprócz wierszy znajdziemy też porady dla najmłodszych jak postępować oraz jak opiekować się psami. W końcu to mała lekcja odpowiedzialności. Historyjkę poleciłabym przedszkolakom oraz dzieciom z pierwszych klas podstawówki.
Avatar użytkownika - zoooosia
zoooosia
Przeczytane:2013-12-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2013, Mam,
Tę książkę czytaliśmy w szkole, bo to była nasza lektura. Jest super. Jest o małych pieskach, których jest pięć i dlatego nazywają się pięciopsiaczki. Ja bardzo chcę mieć pieska i dlatego bardzo mi się ta książka podobała. I mam książkę z autografem pani Wandy Chotomskiej, bo mi ją podpisała dawno temu na targach książki.
Avatar użytkownika - 311007Ap
Przeczytane:2010-06-23, Ocena: 5, Przeczytałam, podstawówka,
Wanda Chotomska dzieciom
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Wanda Chotomska dzieciom

Zbiór najlepszych utworów wybranych z bogatej twórczości ukochanej poetki dzieci i dorosłych. Przeczytajcie "Drzewo z czerwonym żaglem"...

Moja babcia gra na trąbie
Wanda Chotomska0
Okładka ksiązki - Moja babcia gra na trąbie

Pamiętnik trochę nietypowy, bo pisany na papierze w pięciolinię... W opisywanym miasteczku jest to jednak normalne - tam na papierze nutowym pisze się...