Okładka książki - Pięcioro dzieci i

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-01-24
ISBN: 978-83-240-1985-4
Dodał/a książkę: czytam

Edith Nesbit to znakomita pisarka angielska, klasyk literatury dziecięcej, twórczyni nowoczesnej literatury fantastycznej, autorka słynnego cyklu, w skład którego wchodzą: Pięcioro dzieci i „coś”, Feniks i dywan oraz Historia amuletu.

Zwyczajne dzieci – Cyryl, Robert, Antea, Janeczka i Baranek, czyli ich najmłodszy brat, który nazywa się tak, bo kiedy pierwszy raz się odezwał, powiedział „mee!” – przeżywają niezwyczajne przygody za sprawą magicznych osób i przedmiotów. Dzieci mogą podróżować po całym świecie, a także do przyszłości i przeszłości. Zawsze jednak najważniejsze są dla nich przyjaźń, dobro rodziny, wzajemna lojalność.

Dodatkową wartością książki jest fantastyczny przekład Ireny Tuwim, świetnej pisarki dla dzieci i autorki słynnego tłumaczenia „Kubusia Puchatka” oraz przepiękne, utrzymane w stylu epoki rysunki Marii Orłowskiej-Gabryś.

Kup książkę Pięcioro dzieci i "coś"

Opinie o książce - Pięcioro dzieci i "coś"

Avatar użytkownika - 810611Zp
azetka79
Przeczytane:2014-02-21, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - pj_aga
pj_aga
Przeczytane:2013-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013 - WYZWANIE, Mam,
Wspaniala i ciekawa ksiazka!
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2011-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, do kupienia, gimnazjum, podstawówka,
Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Historia amuletu
Edith Nesbit0
Okładka ksiązki - Historia amuletu

Słynne pięcioro dzieci znów wpada w wir niezwykłych przygód! By odnaleźć brakującą część magicznego amuletu, odważne rodzeństwo wyrusza w podróż w czasie...

Przygody młodych Bastablów
Edith Nesbit 0
Okładka ksiązki - Przygody młodych Bastablów

Czytelników, którzy z żalem pożegnali sympatyczne rodzeństwo: Dorę, Oswalda, Dicka, Alicję, Noela i H. O., zapraszamy na kolejne, ostanie już, spotkanie...

Drogowskazy
Wiktor Osiatyński